• 12 kwietnia grupa uczniów klasy ósmej miała okazję pojechać na dni otwarte do Technikum Leśnego w Starościnie. Jest to szkoła mundurowa o profilu leśnym, kształcąca w zawodzie technik leśnik. Podczas wizyty mieliśmy okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami tej placówki, a także zwiedzić bursę, sale lekcyjne oraz przyległy teren. Wśród licznych umiejętności, które szkoła rozwija u swoich uczniów, jest m.in. obsługa dronów, obsługa harwesterów
        • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Życzymy uzyskania jak najlepszych wyników!
          • „Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce zakwitnie”. Nasi najmłodsi uczniowie witali dzisiaj WIOSNĘ z uśmiechem na twarzach, przeganiając wesołą muzyką zimowe chmury!
            • 20 marca rozpoczęliśmy w naszej szkole Dni Zdrowia. Odwiedziły nas z tej okazji panie dietetyczki z Piona na Zdrowie , które miały za zadanie uświadomić dzieciom i młodzieży, jaka jest zawartość cukru w codziennych produktach, czym zastąpić cukier, dlaczego warto czytać etykiety i dlaczego tak ważne jest to, co jemy? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały nam dzisiaj panie dietetyczki Aleksandra Majsnerowska i Katarzyna Nowak. Dziękujemy za bar
              • W środę, 20 marca w ramach wiosennego turnieju sportowego, uczniowie naszej szkoły rywalizowali w piłkę ręczną. Zmagania rozgrywały się między klasami 4-6, w hali sportowej „Świdniczanka”. Zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami technicznymi oraz ogólną kondycją fizyczną. W tych zawodach liczyła się dobra zabawa, uśmiech dzieci, gra fair play oraz integracja klas. Oprócz rywalizacji sportowej, uczniowie brali udział w konkursie „Mistrz kibi
                  • W poniedziałek, 18 marca, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówkę dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci w Sulechowie. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Nasza reprezentacja wykazała się dużym zaangażowaniem i godnie reprezentowała naszą szkołę.
                    • Dnia 6 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Przedszkolaki rozmawiały na temat pracy logopedy, dowiedziały się, co należy robić, żeby pięknie i poprawnie mówić. W czasie spotkania z logopedą dzieci usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego poprzez liczne ćwiczenia oddechowe, fonacyjne. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, a proponowane ćwiczenia warg, języka i żuchwy oraz podniebieni
                      • Przez ostatnie tygodnie nasza społeczność szkolna żyła przygotowaniem i wyborem najciekawszego projektu naklejki ściennej! Dzisiaj, we wtorek 19 marca, nastąpiło rozstrzygnięcie i już wszystko jest jasne! Po podliczeniu wszystkich głosów jury pierwsze miejsce przyznało projektowi Janiny Pajdowskiej z klasy 3B oraz Wojciecha Pajdowskiego z klasy 5B. Drugie miejsce przypadło projektowi Mieszka Awramika z klasy 5B. Z kolei propozycjom Błażeja Górski
                            • URATUJ MISIA

                              9 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2a gościli ratowników medycznych ze Stowarzyszenia Ratowników Medycznych „Medyk”. Dzieci miały okazję poznać pracę ratowników medycznych oraz utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Największą atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomach, bandażowanie ran oraz poznanie wyposażenia ambulansu. To był dzień pełen wrażeń.

                            • LUBUSKIE NA SPORTOWO – TURNIEJ SZKÓŁ

                              19-osobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła 8 listopada 2022 r. w projekcie: „Lubuskie na sportowo” realizowanym na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizowanym przez Lubuską Federację Sportu przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu.

                              Rywalizacja sportowa między 2 zaproszonymi szkołami obejmowała grę w unihokeja, piłkę nożną i tenisa stołowego. Oprócz tego dzieci mogły poznać i spróbować swoich sił w strzelaniu laserowym oraz doskonalić umiejętności w pływaniu. Podczas pobytu umożliwiono także skorzystanie z jaskini solnej.

                            • FINAŁ DIECEZJALNEGO KONKURSU PATRIOTYCZNEGO „OJCZYZNO MA”

                              W piątek, 4 listopada, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbył się finał XIII edycji Diecezjalnego Konkursu Patriotycznego ,,Ojczyzno Ma’’. Wzięło w nim udział 40 uczniów szkół podstawowych z województwa lubuskiego. Zadaniem finalistów było rozwiązanie testu pisemnego z zakresu historii Polski, religii oraz wiedzy o społeczeństwie. Dziesięciu najlepszych uczniów przechodziło do dalszego etapu, podczas którego ustnie odpowiadali na pytania związane z naszym krajem. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice – Zuzanna Micek, Laura Szczepańska i Aleksandra Hołobotowska. Dziewczęta zostały wytypowane do udziału w finale poprzez majowe rozgrywki półfinałowe. Choć nie znalazły się w czołówce finalistów, to jednak godnie reprezentowały naszą szkołę.

                            • Warsztaty na temat zasad segregacji śmieci

                              W środę, 26 października, klasy czwarte miały warsztaty na temat zasad segregacji śmieci. Pod szkołę przyjechała śmieciarka. Wszyscy uczniowie mogli wsiąść do kabiny kierowcy oraz osobiście uruchomić urządzenie do opróżniania pojemników na odpady. Następnie, w szkole, dzieci ćwiczyły prawidłową segregację odpadów. Dowiedziały się też co nieco o możliwościach ich recyklingu. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach klasa 4b otrzymała głośnik bezprzewodowy, a 4a – przyrodniczą grę edukacyjną. Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki uprzejmości pracowników Zakładu Utylizacji Odpadów z Sulechowa – firmy, która odbiera odpady na terenie naszej gminy.

                            • Udane starty szermierzy

                              Udane starty lubuskich szermierzy w Pucharze Europy w Klagenfurcie oraz w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Bytomiu. Przez dwa dni prawie 400 najlepszych kadetów rywalizowało w Pucharze Europy w austriackim Klagenfurcie. Niewątpliwie największym sukcesem zakończyła się rywalizacja drużynowa dziewcząt. Aż trzy zespoły z naszego kraju awansowały do finału turnieju. Zwyciężyła pierwsza reprezentacja Polski, przed drugim naszym teamem. W walce o brązowy medal trzecia drużyna z naszego kraju nieznacznie uległa reprezentacji Szwajcarii, zajmując 4 lokatę. W tym zespole walczyła nasza reprezentantka – Karolina Nieczkowska. Nie gorzej walczyli chłopcy – Bartek Kuźnik reprezentujący pierwszą reprezentację naszego kraju, wraz z kolegami z zespołu, zajął wysoką 5 lokatę. W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana z naszego klubu została Karolina Nieczkowska, zajmując 69 miejsce. Bartek

                            • „Razem bezpieczniej w Gminie Świdnica”

                              W piątek, 28 października, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z panem Damianem Wieczorkiem, policjantem pracującym w Wydziale do spraw Nieletnich Komendy Miejskiej w Zielonej Górze. Nasi uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także bezpieczeństwa w sieci. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu „Razem bezpieczniej w Gminie Świdnica”

                            • CYKL SPOTKAŃ Z RODZICAMI PRZEZ ROK SZKOLNY

                              Dnia 17 października odbyły się kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań pt.: Z rodzicami przez rok szkolny”. Tym razem uczniowie klasy 3b przeszli szkolenie z zakresu służb mundurowych. Pani Magda wraz z mężem, panem Kamilem, zapoznali nas między innymi z tym, co oznacza gwiazdka na mundurze, jak rozpoznawać stopnie wojskowe po pagonach, czym różni się mundur służb więziennych od wojskowych. Uczniowie wcielili się w oficerów, chorążych, plutonowych, generałów. Mogli założyć maski gazowe oraz berety wojskowe. Każdy z nich mógł przybrać barwy wojenne poprzez wykonanie kamuflażu twarzy. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały upominki oraz dyplomy. Dziękujemy rodzicom Natalii za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu lekcji.

                            • SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

                              Dnia 11 września br. uczniowie klas 3 wraz z opiekunami wybrali się do miejscowości Grabowiec na wycieczkę do lasu i spotkanie z leśniczym. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Byliśmy ciekawi, czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Jak się okazało, aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa tworzą mozaikę najróżniejszych barw i odcieni.

                            • "Owad czy robak"

                              19 października klasy 1a, 1b i 3b brały udział w wyjątkowych zajęciach pod okiem pana Sebastiana Pilichowskiego, który odwiedził nas z walizką pełną wiedzy i małych gości. "Owad czy robak" to zajęcia, które pozwoliły nam na wzbogacenie wiedzy na temat owadów, a także poznanie ich z bliska. Tym razem nie oglądaliśmy ich w książce, czy na ekranach, a trzymaliśmy żywe, mogąc uważnie im się przyjrzeć. Niesamowita przygoda i szansa na pokonanie lęków. Dziękujemy za ciekawe zajęcia Żywa Edukacja - Sebastian Pilichowski

                            • Marsz - Światowy Dzień Zdrowia

                              20 października 2022 roku, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który ustanowiono w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego, odbył się marsz uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy zorganizowany przez Zespół ds. Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Przesłaniem na rok 2022 jest hasło: Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem.

                            • 16 PAŹDZIERNIKA – Światowy Dzień Walki z Głodem

                              Walka z głodem, ubóstwem i niedożywieniem to jedno z głównych zadań Polskiego Czerwonego Krzyża. Prowadzone są akcje i programy, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin ubogich lepszego startu w dorosłość.

                              W Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem Polski Czerwony Krzyż podkreśla, jak istotna jest każda forma pomocy dla osób nim zagrożonych. W samym 2021 roku zorganizowano szereg inicjatyw, dzięki którym rozdysponowano ponad 4 miliony ton żywności o łącznej wartości wynoszącej niespełna 21 milionów złotych. Wydano prawie 440 tys. paczek żywnościowych dla ok. 90 tys. osób.

                        • {#1508} 1
                        • {#1508} 2
                        • {#1508} 3
                        • {#1508} 4
                      • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
                      • Biuletyn informacji publicznej
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Librus Synergia
                      • Godziny dzwonków

                        Sobota 27.04.2024
                      • Kalendarz

                          brak danych
                      • Galeria zdjęć

                          brak danych
                      • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
                      • Poznaj Polskę