Strona główna

    • brak danych
        • Nauczanie zdalne – „Kreatywna technika”
          • Nauczanie zdalne – „Kreatywna technika”

            Zadanie-wyzwanie. Lekcje zdalne w czasie pandemii mają różny wpływ na podejmowanie działań co do realizacji zadań szkolnych. Podczas lekcji techniki w klasach szóstych przyszło nam się zmierzyć z zadaniem „Sekrety elektroniki”, którego celem było dalsze poznanie tejże poprzez wykonanie pracy związanej z rozpoznawaniem elementów elektronicznych. Polegało ono na zaprojektowaniu i skonstruowaniu modelu gry, dzięki której uczniowie mogliby poćwiczyć rozpoznawanie symboli elementów elektronicznych.

        • „ Hotelowo – domki dla owadów”
          • „ Hotelowo – domki dla owadów”

            To że w szkole panują cisza i spokój, nie oznacza, że nic się nie dzieje. Uczniowie klas ósmych w zaciszu swoich domów i podczas zdalnej nauki wytrwale kontynuowali realizację projektu edukacyjnego rozpoczętego jeszcze w październiku.

            Cudowne dzieciaki z obu klas zbudowały piękne domki dla owadów. To, co stworzyli, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i wyobrażenia. Widać ogrom pracy zarówno uczniów, jak i rodziców. Hotele wykonane przez ósmoklasistów są już ustawione oraz powieszone na terenie szkoły i „cieszą oko” przechodniów. Stanowią one formę czynnej ochrony przyrody

        • ZARAŻAMY DOBREM
          • ZARAŻAMY DOBREM

            Akcja "Drzewko szczęścia"

            ZARAŻAMY DOBREM

            Zobaczcie jakie piękne, indywidualne prace dzieci i mlodziezy,

            które z pewnością podarowane sprawią wiele radości obdarowanym

            w akcji DRZEWKO SZCZĘŚCIA.

            Ja je postanowiłam pokazać jako jedno piękne drzewko szczęścia

            moich dzieciaków

        • Wznawiamy opiekę przedszkolną
          • Wznawiamy opiekę przedszkolną

            W komunikacie z 4 maja br. informowałem Państwa, że otwarcie gminnych przedszkoli może nastąpić wcześniej, niż 25 maja br., jeśli pojawi się uzasadniony wniosek dyrektorów placówek oświatowych.

            Dzisiaj, wobec zgłoszenia takiej potrzeby dyrektorom Zespołu Szkol-Przedszkolnego w Świdnicy i Szkoły Podstawowej w Słonem przez rodziców, zdecydowałem przyjąć ich wniosek i wyraziłem zgodę na otwarcie Przedszkola Publicznego w Świdnicy z dniem 13 maja br. (środa). Przedszkola w Słonem i w Koźli pozostaną zamknięte do 24 maja br. Przedszkole w Świdnicy będzie gotowe na przyjęcie dzieci na co dzień uczęszczających do placówek w Świdnicy, w Słonem i w Koźli. Aby dzieci w przedszkolu były bezpieczne, stworzymy warunki pobytu spełniające wszystkie rygory określone w wytycznych MEN, GIS i MZ.

        • Przedszkola publiczne w gminie Świdnica pozostaną nieczynne
          • Przedszkola publiczne w gminie Świdnica pozostaną nieczynne

            W związku z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej o możliwości otwarcia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego z dniem 6 maja 2020 r., poprosiłem dyrektorów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy i Szkoły Podstawowej w Słonem o przeanalizowanie warunków zawartych w wytycznych MEN oraz przeprowadzenie konsultacji z nauczycielami edukacji przedszkolnej, radami rodziców oraz przede wszystkim z rodzicami dzieci uczęszczających do gminnych placówek przedszkolnych. Z przekazanych przez dyrektorów opinii wynika, że zainteresowanie rodziców wysłaniem dzieci do przedszkoli jest znikome. Rodzice, podobnie jak nauczyciele, przychylają się do zdania, że na tym etapie rozwoju pandemii nie jest wskazane wysyłanie do placówek jako pierwszych dzieci najmłodszych, które z oczywistych powodów najtrudniej przystosowują się do rygorów, zak

        • Zdalne nauczanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy
          • Zdalne nauczanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy

            W związku z pandemią koronawirusa od 12 marca praktycznie wszystkie szkoły w naszym kraju zamknęły swoje podwoje. Z dnia na dzień, bez jakiegokolwiek przygotowania, nauczyciele musieli przejść na tak zwane zdalne nauczanie. Natychmiast stało się ono, obok wyborów i samego wirusa, tematem numer 1 ogólnonarodowych dyskusji i narzekań. Na zaistniałą sytuację różne szkoły różnie zareagowały. Zdecydowana większość zaczęła korzystać z e-dzienników i za ich pośrednictwem przesyłać uczniom zadania do samodzielnego wykonania. Bardzo nieliczne placówki, a raczej pojedynczy nauczyciele rozpoczęli zajęcia on-line.

        • Drzewko szczęścia
          • Drzewko szczęścia

            Czas na kolejną akcję "Drzewko szczęscia"! Tym razem wspieramy Regionalne Centrum Krwiodastwa w Zielonej Górze oraz Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów. Akcja większa, a więc i wymaga większej pomocy, większej ilości Waszych cudownych rysunków.

            Na czym polega nasza akcja? Dzieci kochane Wy, rodzeństwo oraz przyjaciele Wasi - stwórzcie proszę piękne rysunki kolorowych drzew, które dadzą ludziom chorym, starszym, nadzieję i siłę na walkę zarówno z wirusem, jak i trudnym dla Nas czasem. (Rysunki muszą być formatu A4, gdyż musimy je zalaminować.)

          • Egzamin ósmoklasisty

            Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

          • Kształcenie na odległość w szkołach przedłużone do 24 maja

            Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

        • #zarażamydobrem
          • #zarażamydobrem

            Uczniowie klasy 1 a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy wiedzą, jak ważne w powrocie do zdrowia jest wsparcie psychiczne. Postanowili więc stworzyć dla pacjentów, walczących z koronawirusem, którzy obecnie przebywają na oddziale zakaźnym zielonogórskiego szpitala barwne "drzewka szczęścia". Do pomocy ruszyły też ich rodziny. I tak dzięki zbiórce do lecznicy trafią też maseczki!

        • Pozytywne myśli na teraz
          • Pozytywne myśli na teraz

            1. Nie przejmuję się rzeczami, na które nie mam wpływu

            Czyli nie walczę z wiatrakami, mogę wykorzystać swoją energię na coś zupełnie innego.

            2. Pielęgnuję bliskie relacje, na których mi zależy

            Satysfakcja z bliskich relacji to najważniejszy ze wskaźników dobrego samopoczucia i szczęścia.

            ........

          • Szanowni Państwo!

            Uprzejmie informujemy, że w dniach 9 - 14 kwietnia br. w szkole będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. 9 kwietnia (czwartek) i 10 kwietnia (piątek) br. nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z uczniami w formie kształcenia na odległość.

            Z poważaniem, Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • ERASMUS
    • Przedszkole Publiczne w Świdnicy
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • nasza szkoła realizuje projekt "Laboratoria przyszłości"
    • Poznaj Polskę