• Drzewko szczęścia

• Czas na kolejną akcję "Drzewko szczęscia"! Tym razem wspieramy Regionalne Centrum Krwiodastwa w Zielonej Górze oraz Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów. Akcja większa, a więc i wymaga większej pomocy, większej ilości Waszych cudownych rysunków.

Na czym polega nasza akcja? Dzieci kochane Wy, rodzeństwo oraz przyjaciele Wasi - stwórzcie proszę piękne rysunki kolorowych drzew, które dadzą ludziom chorym, starszym, nadzieję i siłę na walkę zarówno z wirusem, jak i trudnym dla Nas czasem. (Rysunki muszą być formatu A4, gdyż musimy je zalaminować.)

Rodzice, nauczyciele dla Was też znajdzie się wiele do zrobienia! CO POTRZEBA? Wszelkiego rodzaju środków ochrony osobistej, głównie fartuchów (dla Centrum Krwiodastwa) - My nie zbieramy pieniędzy, zbieramy wyłącznie akcesoria i podarunki. Jeśli ktoś ma pomysł, coś, co również można podarować i się przyda, co da uśmiech innym, piszcie! Dziś nawet smaczny jabłecznik doda sił do walki!

GDZIE SKŁADAĆ PODARUNKI? Na tą chwilę, osoby chętne do pomocy proszę o kontakt tutaj na Naszej grupie.

Zebrane podarunki i rysunki dzieci proszę składać w sklepie ODIDO ul. Długa 16 Świdnica.

DZIĘKUJEMYBEZ WAS NIE DAMY RADY!

• Egzamin ósmoklasisty

• Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

• Kształcenie na odległość w szkołach przedłużone do 24 maja

• Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.

• #zarażamydobrem

• Uczniowie klasy 1 a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy wiedzą, jak ważne w powrocie do zdrowia jest wsparcie psychiczne. Postanowili więc stworzyć dla pacjentów, walczących z koronawirusem, którzy obecnie przebywają na oddziale zakaźnym zielonogórskiego szpitala barwne "drzewka szczęścia". Do pomocy ruszyły też ich rodziny. I tak dzięki zbiórce do lecznicy trafią też maseczki!

• Pozytywne myśli na teraz

• 1. Nie przejmuję się rzeczami, na które nie mam wpływu

Czyli  nie walczę z wiatrakami, mogę wykorzystać swoją energię na coś zupełnie innego.

2. Pielęgnuję bliskie relacje, na których mi zależy

Satysfakcja z bliskich relacji to najważniejszy ze wskaźników dobrego samopoczucia i szczęścia.

........

• Szanowni Państwo!

• Uprzejmie informujemy, że w dniach 9 - 14 kwietnia br. w szkole będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. 9 kwietnia (czwartek) i 10 kwietnia (piątek) br. nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z uczniami w formie kształcenia na odległość.

Z poważaniem, Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy