• Technologiczne ferie zimowe

     • Podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych uczniowie mogli uczestniczyć w bardzo interesujących, a zarazem innowacyjnych zajęciach komputerowych. Tematem przewodnim były niezmiennie nowe technologie oraz kodowanie.

      Celem zajęć było przybliżenie uczniom zagadnień z zakresu informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom takich firm jak Microsoft czy Disney.

      Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym
       i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.

      Rozgrzewką był Scratch Junior, czyli intuicyjny język programowania adresowany do dzieci, pozwalający na tworzenie animacji i nieskomplikowanych gier. Uczniowie układali z kolorowych bloczków prosty kod, który sprawiał, że wesołe postacie poruszały się, wydając dźwięki.

       Uczniowie zapoznali się także ze Scottie Go!, czyli innowacyjną grą do nauki programowania, która jest połączeniem kartonowych klocków, za pomocą których gracze układają komendy programistyczne oraz aplikacji, która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

      Dodatkowych wrażeń dostarczył robot Photon, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

      A kulminacją nowinek technologicznych była praca połączona z zabawą na interaktywnych monitorach dotykowych. Nauka programowania blokowego w aplikacji Robotizen, następnie multimedialne warcaby
      i zasady logicznego myślenia, a na deser kultowe Angry Birds, które uczą precyzji.

      Marcin Strzelczyk

    • Zbiórka dla schroniska
     • Zbiórka dla schroniska

     • W XXI wieku żyjemy, codziennie walcząc z czasem, zapominając o tym, co ważne. Niejednokrotnie udajemy, że nie widzimy tego, co warto zauważyć. Nie mamy czasu, aby zatrzymać się, pomóc. Uczniowie naszej szkoły uczą się być lepsi. Okazują dobre serca, a los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Szkolny Wolontariat zorganizował zbiórkę karmy dla schroniska w Zielonej Górze. Celem tego przedsięwzięcia było wspieranie schroniska i poprawa losu przebywających w nim psów i kotów, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i ich rodziców odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim klasom za włączenie się w zorganizowaną przez nas akcję charytatywną i okazanie serca. Dzięki tym licznym darom mogliśmy pomóc zabezpieczyć przed zimą zwierzaki. Dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk!  

     • Przerwa urlopowa w przedszkolu

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje o terminie letniej przerwy urlopowej

      w placówkach przedszkolnych:

      1. Przedszkole Publiczne w Świdnicy - 29.06.2020 r. - 14.08.2020 r.
      2. Oddział Przedszkolny w Koźli - 29.06.2020 r. - 7.08.2020 r.
     • Spotkanie z księgową

     • W piątek, 17 stycznia, uczniowie klasy 2a mieli okazję poznać, na czym polega zawód księgowej. Te ważne i przydatne informacje przekazały dzieciom panie Elżbieta Lubieniecka oraz Elżbieta Banicka – mama naszego kolegi Jakuba Banickiego. Obie panie pracują w naszej szkole i zajmują się księgowością. Opowiedziały dzieciom, że praca księgowej w szkole polega między innymi na przyjmowaniu rachunków, opisywaniu ich, zaksięgowaniu, sporządzaniu list płac nauczycieli i pracowników obsługi. Jest to ciągła praca z liczbami, zestawieniami, które obecnie wykonuje się na komputerze, z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania.
      Dziękujemy za pouczającą lekcję. Będziemy pilnie uczyć się matematyki i aktywnie uczestniczyć w zajęciach edukacji informatycznej.

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ROZTRZYGNIĘTY!!!!!

     • Jak co roku w okresie przedświątecznym zorganizowany został w naszej szkole konkurs na ,,Najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową”. Jest to doskonała okazja do wprowadzenia się
      w świąteczny nastrój, poczucia magii zbliżających się świąt oraz kultywowania tradycji bożonarodzeniowych.

      W tym roku mogliśmy na Was liczyć! Do świetlicy szkolnej wpłynęła duża ilość oryginalnych
       i pięknie wykonanych prac, które wyeksponowane zostały na korytarzu szkolnym.

       

      Komisja konkursowa nagrodziła prace następujących osób:

      I Miejsce – Agata Felińska klasa III;

      II Miejsce – Hanna Kokocińska klasa IIa oraz Michał Milewski klasa Ib;

      III Miejsce – Zuzanna Tomaszewska klasa III oraz Zuzanna Zagdańska klasa Ib;

      Wyróżnienia: Martyna Jaworska klasa Ib oraz Natalia Nowacka klasa IV

       

      WYCHOWAWCY ŚWIETLICY GRATULUJĄ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU !!!!

     • „Dziel się uśmiechem”

     • Nasi najmłodsi uczniowie klas 1a i 1b,  wraz z wychowawcami realizowali podczas zajęć ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia.

      Każdy uczestnik otrzymał zestaw do pielęgnacji zębów składający się ze szczotki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia, a także materiały edukacyjne zawarte w książeczce „Ja i moje zęby”. Uczniowie w czasie zajęć odbyli pogadankę z pielęgniarką szkolną, która przekazała im podstawowe informacje dbania o jamę ustną. Uczniowie poznając instrukcję mycia zębów, odbyli cykl fluoryzacji. W czasie zajęć z wychowawcą odbył się seans filmowy „Jak dbać o zdrowie i mieć piękny uśmiech?”. Uczniowie przygotowali smaczne i zdrowe sałatki, które ze smakiem zjedli na pierwsze śniadanie, dowiadując się przy tym jak wiele wartości znajduje się w owocach i warzywach. Bardzo chcemy mieć piękny uśmiech, dlatego planujemy w przyszłym półroczu wspólną wizytę u stomatologa.

     • Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

     • Zarządzenie nr 1/2020

      Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

      z dnia 13.01.2020 r.

       

      w sprawie:  harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do Przedszkola Publicznego i klasy I w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i Filii w Koźli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świdnica.