• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Uroczyste rozpoczęcie każdego roku szkolnego to szczególnie wyjątkowe wydarzenie dla całej naszej społeczności. Tegoroczny 4 września to dzień szczególny - oprócz gromadki pierwszoklasistów w progach naszej szkoły przywitaliśmy nową dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - panią Agnieszkę Kulczyńską, którą oficjalnie przedstawiła wójt naszej gminy - pani Izabela Mazurkiewicz-Kąkol. Życzymy kadrze pedagogicznej i rodzicom owocnej współpracy, a wszystkim naszym uczniom, aby w roku szkolnym 2023/2024 dostawali same szóstki.

fot. M. Kostrzewa

• Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 7 września (czwartek).

kl. 1 - 3 SP - godz. 16.00

kl. 4 - 8 SP - godz. 16.00

RADA RODZICÓW godz. 17:00 (stołówka szkolna)

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Przedszkole:

W piątek 1 września przedszkole jest czynne w godzinach 6:30 – 17:00.

Szkoła Podstawowa:

Poniedziałek 4 września.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej oraz rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 wg następującego planu:

• uroczysty apel 8:10
            • po apelu spotkanie z wychowawcami
            • odjazd autobusów o 10:00
          • Organizacja stołówki szkolnej

• Szanowni Rodzice/Opiekunowie

W roku szkolnym 2023/2024 wydawanie posiłków w stołówce szkolnej rozpoczynamy:

11 września (poniedziałek)

Warunkiem korzystania z obiadów w stołówce szkolnej jest złożenie:

•             pisemnej deklaracji,

•             oświadczenia Rodzica/Prawnego Opiekuna

Wpłaty za obiady należy uiszczać do dnia 15 każdego miesiąca na nr konta bankowego:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy

PKO BANK POLSKI

z podaniem w tytule płatności następujących danych:

imię i nazwisko ucznia, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

PROSIMY O TERMINOWE WPŁATY !

W przypadku braku płatności obiady nie będą  wydawane.

• Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu - Pszczółki

• Drodzy Rodzice! 29.08.2023 (wtorek) w godzinach 10:00-11:30 serdecznie zapraszam Rodziców z Dziećmi, które od września 2023 roku rozpoczynają przygodę w Naszym Przedszkolu w grupie ,,Pszczółek". Spotykamy się na zajęciach adaptacyjnych w Przedszkolu w sali numer 2. Wychowawca grupy Pszczółek- Ewelina Olszewska.

• Poznajemy tajemnice pszczół

• 16 czerwca uczniowie klasy 3a mieli możliwość poznać życie pszczół oraz tajniki produkcji miodu. Swą wiedzą o tych fascynujących owadach podzielili się z dziećmi niezwykli goście – pszczelarze, którzy przybyli do klasy w towarzystwie swoich małych przyjaciół oraz z wieloma atrybutami potrzebnymi do zbioru miodu. Trzecioklasiści poznali etapy rozwoju pszczoły, dowiedzieli się, jaką rolę w ulu pełni królowa, jakie zadania mają robotnice, kim jest truteń. Mieli także możliwość obserwacji roju pszczół w specjalnym ulu oraz przymierzyć strój pszczelarza. Państwo Krystyna i Adam Schmidt przekazali dzieciom wiele ciekawostek z życia pszczół, pokazali niektóre narzędzia niezbędne w pracy pszczelarza oraz odpowiedzieli na wszystkie pytania. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu a uczniowie otrzymali prezenty w postaci malutkich słoiczków z miodem.

Najważniejszym przesłaniem tego spotkania było uświadomienie uczniom, jaką rolę pełnią pszczoły w środowisku oraz jak ważne jest ich istnienie dla ludzkości.

• Wycieczka do JuraParku

• Klasy 4a i 4b udały się na wspólną wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie.

Podczas wyjazdu dzieci poznały historię Ziemi oraz świat dinozaurów. Nasi podopieczni mieli okazję wspaniale spędzić ze sobą czas i zrelaksować się, korzystając z różnych atrakcji znajdujących się na terenie obiektu. Uczniowie chętnie korzystali z karuzel, kina 5D, czy oceanarium. Rozrywki dostarczył także tunel czasu. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu pełni wrażeń, w radosnym nastroju.

• MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

• Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych o Puchar Szkoły. System rozgrywek „każdy z każdym” wyłonił najlepszą trójkę. W finale spotkały się drużyny z klas 5b, 4a i 6. Po zaciętych meczach zwyciężyła, zdobywając puchar, klasa 5b.

Pozostałe wyniki:

II miejsce – klasa 6