• Szczegółowa organizacja publicznych szkół  i publicznych przedszkoli

• Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy, na podstawie §12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r.  w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół  i publicznych przedszkoli (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 502) informuje o  ustalonej przerwie w funkcjonowaniu Przedszkola Publicznego w Świdnicy:

• 02.05.2023 r.
            • 03.07.2023 r. – 04.08.2023 r.

Liliana Reimann

• List do króla

• Z okazji święta Bożego Narodzenia, a także nadchodzącej koronacji króla Karola III,  uczennice klasy 8C napisały list  w języku angielskim do przyszłego króla Anglii. Uczennice  w imieniu swojej klasy gratulowały Karolowi III  objęcia tronu, a także życzyły Mu spokojnych i sprawiedliwych rządów.

Tradycją rodziny królewskiej jest odpisywanie na listy uczniów, dlatego klasa 8C wyczekuje listu od Jego Królewskiej Mości.

• Listy do Świętego Mikołaja

• Uczniowie klasy 4B i 5A postanowili napisać listy do Świętego Mikołaja w języku angielskim. W listach opisywali siebie i swoje zainteresowania, a także wykonali rysunki. Mikołaj mieszka na Biegunie Północnym, więc tam uczniowie zaadresowali swoje prośby. Wszyscy byli bardzo grzeczni i z pewnością Mikołaj nie zostawi naszych listów bez odpowiedzi, na które z niecierpliwością czekamy.

• Święta tuż tuż

• Wielkimi krokami zbliża się szkolna Wigilia i wspólne kolędowanie. Uczniowie na ten uroczysty dzień przygotowują szkolne dekoracje, ubierając choinki i nucąc świąteczne melodie, bo przecież szkoła to taki nasz drugi dom.

• „Kiermasz Świątecznych Wypieków”

• Serdecznie dziękujemy naszym Wolontariuszom oraz Ich Rodzicom za zaangażowanie w akcję Szkolnego Wolontariatu „Kiermasz Świątecznych Wypieków”. Przygotowane przez Was przepyszne słodkości umiliły ponury dzień całej szkole. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na akcje charytatywne.

• Świąteczny klimat

• Święta tuż tuż. Dzieci z klasy 2B poczuły świąteczny klimat, przygotowując bożonarodzeniowe pierniki. Zapach tych świątecznych wypieków rozchodził się po całej szkole. A spod rąk dzieci wyszły istne cudeńka.

• "Coraz bliżej święta..."

• Mikołajkowy Turniej Sportowy w Unihokeja

• 9 grudnia rozegraliśmy Mikołajkowy Turniej Sportowy w Unihokeja dziewcząt i chłopców z klas 4-5 pomiędzy Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy a Szkołą Podstawową im. Bartłomieja Pitiscusa w Słonem. Oprócz dobrej zabawy i rywalizacji sportowej turniej miał na celu:

• integrację międzyszkolną,
            • wykazywanie znaczącej wartości sportu szkolnego w pozytywnym oddziaływaniu na uczniów po pandemii,
            • wpajanie zasad zdrowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania i czystej gry,
            • kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego,
            • wspomaganie zdrowia poprzez wysiłek fizyczny i relaks psychiczny.

Zmagania sportowe zakończyły się zwycięstwem reprezentacji chłopców i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Świdnicy, a wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami.

Małgorzata Furmanek

• "Razem bezpieczniej w Gminie Świdnica”

• W dniach 8 i 9 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świdnicy odbyły się warsztaty na temat cyberprzemocy i cyberzagrożeń u dzieci i młodzieży. Warsztaty są kontynuacją projektu „Razem bezpieczniej w Gminie Świdnica”, a przeprowadziła je pani Adrianna Wenc, neuropsycholog i terapeuta do spraw uzależnień. Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach 6, 5a, 5b oraz 7 i 8c, a także z rodzicami uczniów klas 3 i 5.

W warsztatach wzięli również udział nauczyciele, ponieważ wspomniane wyżej zagadnienia są nieodłącznym elementem całego oddziaływania psychoedukacyjnego. W ramach warsztatów zostały poruszone następujące zagadnienia:

• Czym jest wirtualny świat, co można w nim zobaczyć i czemu służy?

• Kogo poznajemy w sieci?

• Zagrożenia że strony wirtualnych przyjaciół.

• Kto może nam pomóc?

• Techniki uczenia się.

Zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej – A. Równicka, S. Madera, K. Magdziak

• Akcja "Pełna miska dla Schroniska"

• Szkolny Wolontariat Świdnica wspierany przez uczniów naszej szkoły niesie pomoc dla zielonogórskiego schroniska. Akcja "Pełna miska dla Schroniska" dobiegła końca,  dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc ❤.

• Spotkanie z górnikiem

• 2 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej klasie 2a górnika pracującego w PGNiG w Zielonej Górze. Nasz gość, ubrany w mundur galowy, opowiadał dzieciom o powstaniu złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz sposobach ich wydobycia i wykorzystania.

Dziękujemy za ciekawą lekcję i drobne upominki.

• Robimy pizzę

• 30 listopada uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Dzieci obserwowały, jak przygotowuje się ciasto do pizzy, a następnie same robiły swoją pizzę. Zabawy było co niemiara, a owoce naszej wspólnej pracy smakowały wyśmienicie.

• Barbórka

• Klasa 2b miała dzisiaj zaszczyt gościć wspaniałą osobę - był to emerytowany górnik - pan Henryk Mertuszka. Barbórka z takim gościem to było prawdziwe przeżycie! Tyle nowych wiadomości przekazanych przez prawdziwego znawcę! Pan Henryk okazał się prawdziwą "kopalnią" wiedzy na temat tego fascynującego i niezwykle wymagającego zawodu.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony rezolucją zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1985 roku. Od tego czasu 5 grudnia obchodzone jest święto wszystkich wolontariuszy. Celem obchodów jest wyrażenie uznania dla pracy wolontariuszy, którzy na co dzień angażują się w działania na rzecz innych

W tym szczególnym dniu składamy Wolontariuszom serdeczne życzenia, aby Wasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji.

Małe działania zmieniają świat!

Tak uczciliśmy nasze święto.

Opiekunki Szkolnego Wolontariatu