• Dzień Piżamy
     • Dzień Piżamy

     • O tym, że uczniowie czują się w szkole jak w domu, wiemy doskonale. Nasi wychowankowie kolejny raz pokazali, że w szkole można się uczyć i doskonale bawić. Piątek, 18 listopada, był w naszej szkole dniem zupełnie wyjątkowym, głównie dlatego, że Samorząd Uczniowski zorganizował tego dnia Dzień Piżamy. Naszą szkołę opanowały śpiochy :)

      Każdy, kto miał ochotę, mógł  przyjść do szkoły w cieplutkiej i mięciutkiej piżamce, ze szlafrokiem lub kocykiem zarzuconym na plecy, przytulanką lub ulubioną podusią w ręce. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele dali się porwać wspaniałej zabawie i przebrani w swoje ulubione stroje dumnie przechadzali się po korytarzach. Poza tym na szkolnym korytarzu można było posłuchać muzyki i do niej zatańczyć.

      W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy za  zaangażowanie i kreatywność!

      Opiekunki SU

     • "Dziel się uśmiechem"

     • W ramach programu edukacyjnego "Dziel się uśmiechem" uczniowie klasy 1a wybrali się na spotkanie z p. Beatą Wojtków, lekarzem stomatologii. 

      Dziękujemy za przydatne informacje i urocze upominki

     • #SzkołaDoHymnu 2022 – podziękowanie za udział w akcji

     • W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byliście z nami.

     • Zakończyliśmy akcję „Pola Nadziei 2022”

     • Pola nadziei zakwitną dzięki Wam!  Wasze serca i chęć działania na rzecz  podopiecznych Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw jest dla nas odzwierciedleniem wytrwałości i dobra, które dały wyraz Waszej wrażliwości i troski o los osób nieuleczalnie chorych.

      Serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie, zarówno wolontariuszom włączającym się w sprzedaż cebulek, jak i osobom, które wsparły akcję, kupując cebulki.

      W tym roku szkolnym zebraliśmy  822 zł.  Wielkie dzięki za wszystkie środki, które do nas trafiły.

      Mamy nadzieję, że Wasze ogródki zakwitną wiosną pięknymi tulipanami i żonkilami, a serca będą gotowe na nowe działania w kolejnym roku szkolnym!

       

      Opiekunki SU

     • Wizyta w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze

     • 17 listopada klasa 2B wybrała się na wycieczkę do Archiwum Państwowego w Zielonej Górze. Podczas naszej wyprawy dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się archiwum i czym różni się od biblioteki i muzeum. Poznaliśmy niesamowite zasoby archiwum - na przykład oryginalny list Kazimierza Wielkiego z 1310 roku z przepiękną pieczęcią. Mogliśmy także obejrzeć arkusze ocen uczniów ze Świdnicy z 1945 roku! Zwiedziliśmy pracownię konserwacji akt, magazyny archiwalne i pracownię naukową. Pytaniom nie było końca. Wróciliśmy obdarowani wiedzą oraz słodyczami.

     • Szkolna artystyczna jesień „Moje wędrówki po lesie”

     • Równie piękne wydarzenie artystyczne miało miejsce 23 września 2022 roku, kiedy  rozdano nagrody laureatom etapu regionalnego konkursu plastycznego pt. „Moje wędrówki po lesie”. W trakcie gali finałowej w holu Pałacu Książęcego w Żaganiu zaprezentowano najciekawsze prace. Spośród wielu prac plastycznych nadesłanych podczas tego etapu doceniono prace naszych uczniów – laureatami zostali Janek Czarny z klasy 3a w najmłodszej kategorii wiekowej  oraz Kinga Szczerba z klasy 7 w drugiej kategorii wiekowej – klas IV-VIII szkoły podstawowej.

     • Szkolna artystyczna jesień „DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

     •                Pragniemy wszystkich poinformować, że w 104 rocznicę Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada 2022 roku, Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie zaprosiło laureatów VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego - „DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI” na uroczyste ogłoszenie wyników, pokonkursową wystawę najciekawszych prac oraz wręczenie nagród.

      W kategorii wiekowej klas 7-8 szkoły podstawowej pierwsze miejsce zdobyła praca plastyczna Hani Czarny z klasy 8c, z kolei praca Ewy Kołodziej z klasy 7 zajęła miejsce trzecie. W drugiej grupie wiekowej wyróżnienia otrzymały prace Szymona Jarosa z klasy 4a oraz Wiktorii Madery z klasy 6. Wśród prac najmłodszych uczestników konkursu na wyróżnienie zasłużyła praca Janka Czarny z klasy 3a. 

      W przepięknej scenerii drzonowskiego muzeum i w podniosłej atmosferze obchodów Narodowego Święta Niepodległości naszym uczniom, podczas uroczystego wręczenia nagród, towarzyszyli rodzice wraz z rodzeństwem.

       

       

     • URATUJ MISIA

     • 9 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2a gościli ratowników medycznych ze Stowarzyszenia Ratowników Medycznych „Medyk”. Dzieci miały okazję poznać pracę ratowników medycznych oraz utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Największą atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomach, bandażowanie ran oraz poznanie wyposażenia ambulansu. To był dzień pełen wrażeń.

      Dziękujemy ratownikom i mamie Kuby, pani Karolinie Polanin, za zorganizowanie tak ciekawych zajęć.

     • LUBUSKIE NA SPORTOWO – TURNIEJ SZKÓŁ

     • 19-osobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła 8 listopada 2022 r. w projekcie: „Lubuskie na sportowo” realizowanym na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, organizowanym przez Lubuską Federację Sportu przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu.

      Rywalizacja sportowa między 2 zaproszonymi szkołami obejmowała grę w unihokeja, piłkę nożną i tenisa stołowego. Oprócz tego dzieci mogły poznać i spróbować swoich sił w strzelaniu laserowym oraz doskonalić umiejętności w pływaniu. Podczas pobytu umożliwiono także skorzystanie z jaskini solnej.

      Wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w zestawy startowe z nazwą projektu, a po zmaganiach otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz smaczny posiłek.

      Z każdej drużyny wyłoniono 1 osobę i nagrodzono statuetką: „Uwaga Talent”. Helena Bednarska z klasy 4b została zauważona i doceniona tą właśnie nagrodą.

      W ośrodku mieliśmy przyjemność spotkać legendę polskiego żużla – pana Andrzeja Huszczę, z którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

      Wszystkim bardzo podobała się taka forma rywalizacji połączona z zabawą i odpoczynkiem.

       

      Małgorzata Furmanek, Tomasz Cygański

     • FINAŁ DIECEZJALNEGO KONKURSU PATRIOTYCZNEGO „OJCZYZNO MA”

     • W piątek, 4 listopada, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbył się finał XIII edycji Diecezjalnego Konkursu Patriotycznego ,,Ojczyzno Ma’’. Wzięło w nim udział 40 uczniów szkół podstawowych z województwa lubuskiego. Zadaniem finalistów było rozwiązanie testu pisemnego z zakresu historii Polski, religii oraz wiedzy o społeczeństwie. Dziesięciu najlepszych uczniów przechodziło do dalszego etapu, podczas którego ustnie odpowiadali na pytania związane z naszym krajem. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice – Zuzanna Micek, Laura Szczepańska i Aleksandra Hołobotowska. Dziewczęta zostały wytypowane do udziału w finale poprzez majowe rozgrywki półfinałowe. Choć nie znalazły się w czołówce finalistów, to jednak godnie reprezentowały naszą szkołę.

      Gratulujemy!

      W. Tkaczyk, G. Dzieżyc, E .Bryś

     • Warsztaty na temat zasad segregacji śmieci

     • W środę, 26 października, klasy czwarte miały warsztaty na temat zasad segregacji śmieci. Pod szkołę przyjechała śmieciarka. Wszyscy uczniowie mogli wsiąść do kabiny kierowcy oraz osobiście uruchomić urządzenie do opróżniania pojemników na odpady. Następnie, w szkole, dzieci ćwiczyły prawidłową segregację odpadów. Dowiedziały się też co nieco o możliwościach ich recyklingu. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach klasa 4b otrzymała głośnik bezprzewodowy, a 4a – przyrodniczą grę edukacyjną. Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki uprzejmości pracowników Zakładu Utylizacji Odpadów z Sulechowa – firmy, która odbiera odpady na terenie naszej gminy.

      Dziękujemy!

       

     • Udane starty szermierzy

     • Udane starty lubuskich szermierzy w Pucharze Europy w Klagenfurcie oraz w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Bytomiu. Przez dwa dni prawie 400 najlepszych kadetów rywalizowało w Pucharze Europy w austriackim Klagenfurcie. Niewątpliwie największym sukcesem zakończyła się rywalizacja drużynowa dziewcząt. Aż trzy zespoły z naszego kraju awansowały do finału turnieju. Zwyciężyła pierwsza reprezentacja Polski, przed drugim naszym teamem. W walce o brązowy medal trzecia drużyna z naszego kraju nieznacznie uległa reprezentacji Szwajcarii, zajmując 4 lokatę. W tym zespole walczyła nasza reprezentantka – Karolina Nieczkowska. Nie gorzej walczyli chłopcy – Bartek Kuźnik reprezentujący pierwszą reprezentację naszego kraju, wraz z kolegami z zespołu, zajął wysoką 5 lokatę. W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana z naszego klubu została Karolina Nieczkowska, zajmując 69 miejsce. Bartek Kuźnik zajął 72 lokatę, Igor Grzelak był 121, a Jarosław Mikoda zakończył zmagania na miejscu 151. Był to kolejny start w Pucharze Europy, podczas którego nasi podopieczni startowali, reprezentując Polskę podczas najważniejszych imprez rozgrywanych w Europie.

       

      W tym samym czasie 13-osobowy skład Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica brał udział w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Bytomiu. W gronie 160 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych najlepiej spisali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy – Grzegorz Warecki oraz Jędrzej Kazimirski stanęli na podium, zajmując trzecie miejsca – odpowiednio w kategorii U12 oraz U10. Ich klubowi koledzy zajęli następujące miejsca: 9 miejsce – Kajetan Dyderski, 10 miejsce – Wiktor Pałasik, 11 miejsce – Helena Bednarska, 15 miejsce – Filip Sołtysiak, 16 miejsce – Mieszko Awramik, 20 miejsce – Andrzej Rewaj, 21 miejsce – Nikodem Milewski, 27 miejsce – Kacper Mielczarek, 35 miejsce – Sonia Birkenfeld, 42 miejsce – Franciszek Skorek, 48 miejsce – Leon Bobrowicz.

     • „Razem bezpieczniej w Gminie Świdnica”

     • W piątek, 28 października, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu z panem Damianem Wieczorkiem, policjantem pracującym w Wydziale do spraw Nieletnich Komendy Miejskiej w Zielonej Górze. Nasi uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a także bezpieczeństwa w sieci. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu „Razem bezpieczniej w Gminie Świdnica”

       Zespół do spraw Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej – Angelika Równicka Sylwia Madera Kaja Magdziak