W piątek, 13 czerwca, uczniowie klas czwartych wzięli udział w wyjątkowych warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy z okazji Europejskich Dni Archeologii.
Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy archeologa, dowiedzieli się, na czym polegają badania terenowe oraz jak wygląda opracowywanie znalezisk. Pracownicy muzeum w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli uczestnikom cały proces w formie stacji zadaniowych.
Zajęcia miały nie tylko charakter edukacyjny, ale również integracyjny. Na zakończenie warsztatów na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami, które stanowiło doskonałą okazję do wspólnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze.
Warsztaty wzbogaciły wiedzę uczniów o dziedzictwie archeologicznym regionu i były inspirującą formą nauki poza szkolną salą.