• „Razem na Święta”

     • Prawie 7 800 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”. Inicjatywa cieszyła się także dużym zainteresowaniem szkół polonijnych. Otrzymaliśmy od nich ponad 100 zgłoszeń. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!

     • Życzenia bożonarodzeniowe

     • Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,

      jest taka moc, co smutek w radość przemienia,

      jest taka siła, co spełnia marzenia…

      To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

     • ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

     • Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 2b postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. To właśnie podczas ostatnich dni przed feriami świątecznymi miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie wałkowali i wykrawali ciasto na pierniki. Po ostygnięciu wszyscy zabrali się za dekorowanie.

      Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było mnóstwo – efekty tej pracy można zobaczyć na zdjęciach. Wszędzie unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – najmilsze wspomnienia świąteczne.

      Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy, z upieczonych pierników dzieci przygotowały „piernikowe prezenciki”.  Pieczenie świątecznych pierników wszystkim bardzo się podobały.

      Serdecznie dziękujemy radnej i sołtys Grabowca pani Wiolecie Mazuro; naszym niezastąpionym rodzicom za pomoc, wsparcie i cenne rady kulinarne. Dziękuję paniom Patrycji Tomali i Martynie Kłębek za przygotowanie i zakup potrzebnych materiałów.

                          

                                         Danuta Warecka

     • Świąteczny czas

     • Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. W szkole tworzymy drugą rodzinę i zawsze cieszymy się, gdy możemy być razem. W piątek, 17 grudnia, spotkaliśmy się przy wspólnym stole podczas wigilii  w klasie 2a. Śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem i jedliśmy słodkie pyszności przygotowane przez rodziców. Na takie chwile zawsze warto czekać 😊 Życzymy wszystkim radosnych świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                           wychowawca klasy

                                                                                                                           Agnieszka Marczewska

     • Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną klasy rozstrzygnięty!!!

     • 17 grudnia komisja konkursowa obejrzała pięknie udekorowane gabinety. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania, wybór zwycięzcy był bardzo trudny. Dlatego więc przyznano dwa pierwsze miejsca dla klas 8a i 4b. Poza tym komisja postanowiła przyznać wyróżnienie dla klasy 4a.

      Zwycięzcom gratulujemy, a słodkie nagrody czekają do odbioru po świętach 😊

       

      Opiekunowie SU

     • Nauka na przełomie grudnia i stycznia

      • 20 - 22 grudnia - edukacja zdalna
      • 23 - 31  - zimowa przerwa świąteczna
      • 24 grudnia - Wigilia Bożego Narodzenia
      • 25 - 26 grudnia  - Boże Narodzenie
      • 1 stycznia - Nowy Rok
      • 3 - 5 stycznia - edukacja zdalna
      • 6 stycznia - święto Trzech Króli
      • 7 stycznia - dzień wolny od zajęć edukacyjnych
     • Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Laboratoria Przyszłości"

     • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. 

     • XXIX edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – etap szkolny

     • Celem tegorocznej olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne i innych zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia. Wolontariusze z klas 7-8 wypełniali test składający się z 20 pytań.

      Najlepiej wypadły, zajmując ex aequo I miejsce: Amelia Batkowska i Jowita Walania z klasy 7a, które uzyskały 15 punktów/20 i będą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym.

      • II miejsce zajęła: Dominika Surynt z kl. 7a (14/20).
      • III miejsce zajęła: Kalina Banicka kl. 8a (13/20).

      Gratulujemy i życzymy dziewczętom sukcesów w konkursie rejonowym.

                                                    

                                                     Małgorzata Furmanek

     • Wycieczka do Torunia i Malborka

     • W dniach 13 i 14 grudnia 2021 uczniowie klas 4-8 pojechali na wycieczkę, której celem było poznanie siedziby Zakonu Krzyżackiego w Malborku oraz zabytków Starego Miasta w Toruniu. Oczywiście nie mogło zabraknąć najważniejszej atrakcji związanej z tym miastem – toruńskich pierników, które własnoręcznie wykonaliśmy. Zaopatrzeni w te pyszności oraz nowy zasób wiedzy uczniowie wrócili do domów.

      Wycieczka  odbyła się w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego  „Poznaj Polskę”.

     • Atmosfera nadchodzących świąt

     • To świąteczny nastrój sprawia, że okres bożonarodzeniowy jest wyjątkowy. W klasie IB poczuliśmy dzisiaj atmosferę nadchodzących świąt. Mamusie upiekły pierniki, które dzieci mogły bez pośpiechu we wspólnym gronie ozdobić tak, jak tylko zapragnęła dusza. Nie zabrakło lukrów, pisaków, posypek. Ogólna radość i piękny nastrój niczym zapach świątecznych pierników magicznie wypełnił nasze serca.

     • Wycieczka w ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „Poznaj Polskę”

     • W ramach przedsięwzięcia edukacyjnego „Poznaj Polskę”, realizowanego  w ramach projektu edukacyjnego „Polski Ład”, 10 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły zwiedzili wyjątkowe miejsca w stolicy Dolnego Śląska - Wrocławiu. Nasza wyprawa rozpoczęła się wczesnym rankiem. Mimo wczesnej pory nasi uczniowie, podekscytowani i pełni energii, przez większość trasy dyskutowali o zbliżających się atrakcjach. Pani Ewelina – przewodnik wycieczki, opowiadała o wielu zabytkowych miejscach, które mijaliśmy w drodze do Wrocławia. Pierwszy przystanek był niespodzianką – uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska stadion piłkarski Śląska Wrocław, gdzie mogli zasiąść na trybunach i poczuć się jak prawdziwi kibice. Kolejną atrakcją był cudowny wrocławski Rynek, gdzie przed Jarmarkiem Bożonarodzeniowym powitał nas jeden z wrocławskich krasnali. Uczniowie, pod czujnym okiem wychowawców, podziwiali świąteczne dekoracje, kupowali upominki dla bliskich i degustowali jarmarkowe przysmaki. Nie mogło zabraknąć spaceru po Ostrowie Tumskim, a także zdjęcia pod zabytkową Katedrą św. Jana Chrzciciela. Na zakończenie zaciekawiło nas Hydropolis, w którym zdobyliśmy wiedzę dotyczącą wody i wszystkiego, co z nią związane. To był długi, ekscytujący dzień, podczas którego poznaliśmy wiele niezwykłych ciekawostek dotyczących naszego kraju.

     • Szkolny Klub Szermierczy "Flesz" Świdnica.

     •  

      Mistrzostwa Polski Weteranów w Szermierce - Gdańsk 2021

      Adam Mordel - wicemistrzem Polski w kategorii do lat 40 !!!

      Tomasz Cygański na 5 miejscu w kategorii do lat 50.

      W gronie 44 zawodniczek i zawodników, dwaj reprezentanci bronili barw naszego klubu podczas XXXI Mistrzostwa Polski Weteranów w Szermierce. Po zaciętych walkach w dwóch grupach eliminacyjnych oraz pojedynkach bezpośrednich, Adam Mordel w pięknym stylu wywalczy tytuł wicemistrza Polski !

      Tomasz Cygański debiutując w imprezie uplasował się na miejscu 5.

     • Wyjazd do kina

     • Dnia 08 grudnia 2016 roku klasa 2b pojechała na projekcję filmu pt.: „Emma i Święty Mikołaj” do kina Cinema City w Zielonej Górze.

       „Emma i Święty Mikołaj” to pełen przygód film  przygodowy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Główna bohaterka, 11-letnia Emma, pragnie  spotkać się z elfami, w których istnienie bezgranicznie wierzy. Gdy w jej życiu niespodziewanie pojawia się sam Święty Mikołaj i jego żona Julie, bohaterka nagle staje przed okazją dołączenia do wyprawy w magiczny świat elfów. Teraz Emma będzie mogła pomóc Świętemu Mikołajowi w niebezpiecznej misji ratowania dziecka z rąk złej królowej elfów...

       Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na przystanek, na którym czekał już na nas autobus. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Serdecznie dziękujemy MIKOŁAJOWIJ

                                                                                                    Danuta Warecka

     • Szkolny Klub Szermierczy "FLESZ" Świdnica

     •  

      W miniony weekend Gliwice gościły młodych szermierzy na corocznym turnieju Gwiazdka ze szpadą. W sobotę rywalizowali chłopcy. Rewelacyjnie spisał się Błażej Bednarski, zwyciężając wśród zawodników do lat piętnastu. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio:

      10. Antek Bednarski

      15. Bartek Kuźnik

      W kategorii do lat trzynastu , 15 lokatę zdobył Adam Warecki

      16 był Krystian Mikoda

      30. Janek Skrzypczyński

      36. Fabian Umiastowski

      W niedzielę do rywalizacji przystapiły dziewczęta. Najlepiej spisała się Nikola Niesyn zajmując 7 lokatę.

      12 była Hania Kacała

      18. Martyna Nowak

      W kategorii najmłodszej do lat jedenastu Najlepiej walczyła Ola Hołobotowska zajmując bardzo wysoką 5 lokatę. Na 10 miejscu zameldowała się Zuza Mikoda. Wszystkim startującym cały sztab trenerski składa gratulacje osiągniętych wyników .

     • Szermiercze zawody „MIKOŁAJKI” 2021

     •  

      Jak co roku w naszej szkole klub zorganizował szermierczy turniej mikołajkowy. Oprócz zawodniczek i zawodników już doświadczonych na planszach walczyły najmłodsze dzieci zmagając się w pierwszym kroku szermierczym. Każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz świąteczną paczkę od Mikołaja.

      W Drzonkowie odbył się turniej w starszych kategoriach wiekowych.

      Wszystkim gratulujemy !!!

     • Zdrowe odżywianie

     •  

      24 listopada 2021 roku odbyło się spotkanie uczniów  klasy 2b z panią Adrianą Kogut – mamą kolegi z naszej klasy. Pani Ada w sposób obrazowy przedstawiła problemy żywieniowe uczniów, a także całych rodzin. Prowadząc spotkanie, nawiązała dialog z drugoklasistami, sprawdzając przy tym ich wiedzę oraz nawyki żywieniowe. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w rozmowie. Zwieńczeniem warsztatów było przygotowanie zdrowych kanapek, sałatek oraz soków.

      Serdecznie dziękujemy pani Adrianie.

     • 6 grudnia - czyli wizyta Świętego Mikołaja

     • 6 grudnia w naszej szkole poczuliśmy świąteczną atmosferę. Do najmłodszych uczniów zawitał Święty Mikołaj, dla którego w klasach przystrojono dziś piękne, kolorowe choinki. Z sal unosił się zapach pierników, które uczniowie dekorowali w czasie warsztatów pod okiem pani Urszuli Kaczała. Starsi uczniowie również poczuli magię świątecznej atmosfery - obdarowując się podarunkami, spędzili wspólnie miło czas.