• Obiady grudzień

     • Przedszkole  -  21 dni -   36,75 zł  

      Przedszkole  Koźla - 17  dni - 29,75 zł

      Szkoła  - 16 dni -  56.00 zł

     • ,,Pola Nadziei”

     • Podziękowanie za aktywne włączenie się  w tegoroczną akcję, a przede wszystkim za tworzenie Waszych własnych  ,,Pól Nadziei”,  które dało wyraz Waszej wrażliwości i troski o los osób nieuleczalnie chorych. Jest nam niezmiernie miło, że pamiętacie Państwo o nas nawet w tak trudnym czasie w jakim się wszyscy znaleźliśmy – życzymy Państwu, abyście wiosną sycili się pięknymi, żółtymi Polami Nadziei.Życzymy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

     • „Szkoła do hymnu”

     • W imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

     • REGULAMIN „SZCZĘŚLIWY NUMEREK”     • 1) Losowanie „Szczęśliwego Numerka” będzie odbywać się przed lekcjami od poniedziałku do piątku. Losować będzie e-dziennik.
      2) W puli numerów, ostatnią liczbę stanowi ostatni numer w dzienniku najliczniejszej klasy w szkole.
      3) Numery mogą się powtarzać.
      4) „Szczęśliwy Numerek” na dany dzień będzie zamieszczony na  e-dzienniku.
      5) Losowany jest jeden numer na dany dzień.
      6) „Szczęśliwy Numerek” zwalnia ucznia posiadającego dany numer w dzienniku lekcyjnym od pisania niezapowiedzianych kartkówek, odpowiedzi ustnych oraz sprawdzania zadania domowego na wszystkich lekcjach w danym dniu. Usprawiedliwia brak zeszytu przedmiotowego, zeszytu ćwiczeń, podręcznika i innych pomocy. Uczeń pomimo wylosowania, może zrezygnować z uprawnień przysługujących z tytułu „Szczęśliwego Numerka”.
      7) Wylosowany numer nie zwalnia ucznia z pisania zapowiedzianych kartkówek, sprawdzianów czy prac klasowych.
      8) „Szczęśliwy Numerek” nie chroni od uwag za złe zachowanie.
      9) „Szczęśliwy Numerek” nie dotyczy lekcji wychowania fizycznego.
      10) Nauczyciel w porozumieniu z wychowawcą klasy bądź pedagogiem szkoły może zawiesić udział ucznia/uczniów w akcji „Szczęśliwy Numerek” na konkretnych zajęciach ze względu na nieodpowiednie zachowanie przed i w czasie lekcji.

       

     • Mistrzostwa Powiatu w unihokeja chłopców

     • Mistrzostwa Powiatu w unihokeja chłopców rozegrane na hali sportowej w Babimoście , reprezentacja szkoły zakończyła na medalowym 3 miejscu. Skład drużyny: Jakub Bugsalewicz, Dominik Lewandowski ( bramkarze), Dawid Cwojdziński, Dorian Gil, Hubert Nerkowski, Adam Warecki, Franek Wiącek, Dominik Węclewicz, Krystian Mikoda, Marcel Olichwer,Dawid Kruszona, Szymon Kozak, Mateusz Skrynek. Gratulujemy

     • Wyjazd klas 8 do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

     • Uczniowie klas 8 mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach, które odbyły się Centrum Nauki Keplera. 

      Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus  to miejsca, w których nasi podopieczni zdobyli ciekawe informacje dotyczące świata roślin, zwierząt, owadów oraz przestrzeni kosmicznej i planet. Wszystkiemu towarzyszyły ogromne emocje, a nauka poprzez zabawę okazała się pasjonująca

    • żonkile
     • Zakończyliśmy akcję „Pola Nadziei 2021”

     • Pola nadziei zakwitną dzięki Wam!  Wasze serca i chęć działania na rzecz  podopiecznych Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw jest dla nas odzwierciedleniem wytrwałości i dobra. 

      Serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie, zarówno wolontariuszom włączającym się w sprzedaż żonkili, jak i osobom, które wsparły akcję, kupując cebulki.

      W tym roku szkolnym zebraliśmy wspólnie ze Szkołą Podstawową w Koźli  kwotę 810 zł.  Wielkie dzięki za wszystkie środki, które do nas trafiły.

      Mamy nadzieję, że Wasze ogródki zakwitną wiosną pięknymi żonkilami, a serca będą gotowe na nowe działania w kolejnym roku szkolnym! 

       

      Opiekunki SU

     • 📢UWAGA!📢 KOLEJNA AKCJA! ZARAŻAMY DOBREM❗️

     • UWAGA! KOLEJNA AKCJA! ZARAŻAMY DOBREM

      Szkolny Wolontariat włącza się do akcji „Nie noszę. Pomagam!" Wspieramy 14-letniego Bartosza Najdka z Sulechowa, chłopca zmagającego się z nieuleczalną chorobą.

      Rozpoczynamy zbiórkę niepotrzebnych ubrań, pościeli, ręczników, maskotek, obuwia itp. Można przynosić również rzeczy z plamami, bez guzików, uszkodzone. Odbiorca skupuje tekstylia niesortowane, a więc waż-niejsza od jakości jest ilość.

      Stawka to 1zł za 1kg, a więc potrzeba tego dużo! Zróbcie porządki i pomóżcie! Każdy kilogram jest cenny. Kwota uzyskana ze skupu zostanie przelana na konto Bartka.

      Zebrane rzeczy zbieramy w swoich klasach. Akcja trwa tylko do końca listopada, więc warto się pośpieszyć.

      Więcej informacji https://www.siepomaga.pl/bartosz-najdek

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

     • Helena Pogoda VII a

      Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

      Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

      W dniu 10 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach mających na celu upamiętnienie tego święta, które jest ważne dla każdego Polaka.

      Wszystkie klasy naszej szkoły uczestniczyły w przeglądzie pieśni patriotycznej. Na sali gimnastycznej rozbrzmiały słowa takich utworów jak: „Rota”, „O mój rozmarynie”, „My, Pierwsza Brygada”. Część osób wzięła również udział w rywalizacji sportowej w ramach turnieju tenisa stołowego.

      Uczniowie wraz z nauczycielami zasadzili przy szkole drzewka, które zostały udekorowane kokardami w naszych barwach narodowych.

      Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

       

     • „Drogi do Niepodległości”

     • GRATULACJE!

      W 103. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości Lubuskie Muzeum Wojska w Drzonowie zaprosiło laureatów VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego - „Drogi do Niepodległości” na ogłoszenie wyników, pokonkursową wystawę oraz wręczenie nagród. Praca plastyczna Amelii Moszonki z klasy 8b zdobyła I- miejsce, praca plastyczna Hani Czarny zajęła II- miejsce w trzeciej grupie wiekowej. Naszym uczennicom w uroczystym wręczeniu nagród towarzyszyli rodzice wraz z rodzeństwem. Na zakończenie uroczystości nasz uczennice zostały poproszone o podzielenie się wrażeniami z dzisiejszego wydarzenia przez dziennikarkę TVP 3.

     • Sukces Hanny Czarny

     • W zielonogórskim Biurze Wystaw Artystycznych odbył się dzisiaj pokonkursowy wernisaż prac plastycznych. Lubuski okręg Polskiego Czerwonego Krzyża po raz 42 zorganizował konkurs plastyczny o tematyce honorowego krwiodawstwa. Na konkurs wpłynęło ponad 800 prac z 84 placówek. Ogromny sukces odniosła praca naszej uczennicy Hanny Czarny z klasy 7a, która zdobyła I miejsce. GRATULACJE!!!

     • 80 urodziny Henryka Krakowiaka

     • W Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy w dniu 8 listopada wraz z Dyrektor Lilianą Reimann uczestniczyłam w jubileuszowej uroczystości 80 – lecia urodzin mistrza Henryka Krakowiaka. Był urodzinowy tort, kwiaty, goście, przemówienia. Dominowały słowa: skromność, wdzięczność, piękno, koloryt, sumienność, rzetelność i przyjaźń. Na telebimie w GOK-u pojawiały się kolejne zdjęcia dokumentujące obecność Mistrza w naszej społeczności. Co przywiodło mi na myśl wydarzenie z 2004 roku, pierwszy plener polsko – niemiecki „Letnica -2004”, na którym to rozpoczęła się moja i dzieci twórcza przygoda z Mistrzem. Wówczas w poplenerowym katalogu między innymi napisałam „…historie opowiadane obrazami…”, to tylko tyle i aż tyle wpisane w Jego życiorys. Uczniowie z szacunkiem i sympatią wspominają działania artystyczne pod bacznym okiem Mistrza.

     • „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.”

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła,
      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy, bierze udział
      w Programie Certyfikacyjnym „Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0.”

       

      Szkoła Myślenia Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację
      „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

      Głównym celem programu są promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka, jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa
      i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie. W czasie trwania programu wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.

      Zachęcamy do współpracy! Poniżej podajemy przydatne linki:

      https://instytutep.pl/portfolio-tag/zdrowie-psychiczne/

      https://instytutep.pl/poradnia-zdrowia-psychicznego/

      mgr Kaja Magdziak

      pedagog szkolny

     • #SzkołaPamięta - podziękowania

     • W ramach akcji szkoły, przedszkola i placówki oświatowe realizowały różnorodne działania. O swoich inicjatywach informowały na stronach internetowych oraz zamieszczały posty w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

      Dziękujemy za wszystkie działania. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem aktywności i zaangażowania uczniów oraz nauczycieli.

     • Cztery pozycje medalowe oraz sześć finałów lubuskich szermierzy

     • Cztery pozycje medalowe oraz sześć finałów lubuskich szermierzy w Pucharze Ziem Północnych – Szczecin 2021.

      Uczennice i uczniowie naszej szkoły, reprezentanci "Flesz" Świdnica – Adam Warecki, Grzegorz Warecki oraz Tymon Bobrowicz, wywalczyli medalowe pozycje w ogólnopolskich zawodach szermierczych „Puchar Ziem Północnych”, który odbył się w Szczecinie.

      Grzegorz Warecki zajął drugie miejsce a Tymon Bobrowicz trzecie – w kategorii „skrzaty”. Adam Warecki w rywalizacji młodzików uplasował się również na trzecim miejscu. W ścisłych „ósemkach” finałowych uplasowały się Zuzanna Mikoda (5 miejsce) oraz Aleksandra Hołobotowska (6 miejsce) – w kategorii „dzieci”. Mieszko Awramik zakończył zmagania na planszy na wysokim 7 miejscu. Hanna Babińska uplasowała się na 21 miejscu, a Kacper Mielczarek na 23. Amelia Moszonka w turnieju juniorek młodszych uplasowała się na 12 miejscu.

      Gratulacje dla naszych repre-zentantek oraz reprezentantów!

       

      zdjęcia własne "Flesz" Świdnica

     • Gala wręczenia gminnych stypendiów naukowych

     • W środę – 3 listopada odbyła się Gala wręczenia gminnych stypendiów naukowych.

      Uroczystość poprowadził przewodniczący Rady Gminy Świdnica Tomasz Marczewski, certyfikaty wręczała wójt Izabela Mazurkiewicz.

      W sumie stypendia otrzymało 47 uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych i 22 studentów.

      Warunkiem jego przyznania było w przypadku studentów m.in. zameldowanie na terenie gminy Świdnica oraz uzyskanie średniej ocen – 4,60. Natomiast w przypadku uczniów m.in. uczęszczanie do szkół podstawowych na terenie gminy Świdnica i uzyskanie średniej ocen: kl. IV-V – 5,50; kl. VI-VIII – 5,20,

      Przyznana kwota wypłacana jest raz w miesiącu: uczniom od września br. do czerwca 2022 roku, studentom od października br. do czerwca 2022 r.

      Gratulujemy.

      tekst i zdjęcia własne Gmina Świdnica

       

     • Gmina Świdnica ogłasza konkurs

      • Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież w wieku do 16 lat do udziału w Mikołajkowo-Świątecznym Konkursie.
      • Zadaniem jest wykonanie ozdoby świątecznej dowolną techniką.
      • Na prace czekamy do 6 grudnia br.
      • Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Gminnej Wigilii – 12 grudnia br., która odbędzie się na parkingu przy urzędzie gminy.
      • Regulamin na stronie www.swidnica.zgora.pl w zakładce KONKURSY GMINNE.
      • Zachęcamy do udziału – jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody!!!
     • „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”

     • Fundacja „Szkoła na Widelcu” zaprosiła naszą szkołę do uczestnictwa w projekcie „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”. Podjęliśmy się tego działania ucząc naszych uczniów i rodziców zasad zdrowego odżywiania oraz przyrządzania pełnowartościowych posiłków. Uczniowie oraz ich rodzice tym samym mieli możliwość wyrobić w sobie nawyki przyrządzania zdrowego jedzenia, które przyczyni się do zachowania zdrowia oraz pięknej sylwetki przez długie, długie lata.