• "Dobry Start" z ZUS

     • Od nowego roku szkolonego 300 zł w ramach programu "Dobry Start” będzie przyznawał
      i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

      W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo
      300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wsparcie przysługuje na dzieci do 20. roku życia lub 24 lat, jeśli posiadają orzeczenie o niepełnosprawności.

      Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r., wyłącznie elektronicznie – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub przez serwisy internetowe niektórych banków. Również zawiadomienia dotyczące świadczeń „300 plus” będą przekazywane w formie elektronicznej. Samo świadczenie zostanie wypłacone wyłącznie na rachunek bankowy.

      Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępnił specjalny kreator wniosków
      o świadczenia z programu „Dobry Start”. Pomoże on uniknąć błędów przy staraniu się
      o wsparcie. Pracownicy ZUS we wszystkich placówkach będą pomagali w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie „300 plus”. Dodatkowo
      w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS, urzędach i instytucjach  będzie można uzyskać pomoc w elektronicznym złożeniu wniosku w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS.

    • Odbiór zaświadczeń
     • Odbiór zaświadczeń

     • Drodzy Absolwenci

       

      Po odbiór zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zapraszamy do sekretariatu szkoły od dnia 9 lipca.