• Konsultacje dla uczniów klas 8
     • Konsultacje dla uczniów klas 8

     • Zapraszamy uczniów klas ósmych na konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych, które odbędą się w  godzinach 8:00-10:00 w następującym terminie:

      klasa 8b – poniedziałek, 30 listopada

      klasa 8a – środa, 2 grudnia

      Autobusy przywiozą uczniów na zajęcia i odwiozą po ich zakończeniu.

      7:00 Lipno, 7:09 Koźla, 7:14 Letnica Bloki, 7:20 Świdnica,

      7:20 Buchałów, 7:24 Słone, 7:27 Wilkanowo, 7:40 Piaski

    • Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego
     • Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego

     • Sukces! Miło nam poinformować, że w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża Alicja Kołodziej z klasy 8A zajęła drugie miejsce (Alicja Kołodziej SP Świdnica - 25/30 pkt, dogrywka 14/15, druga dogrywka 14/15), z kolei Hanna Wiącek z klasy 8B zajęła miejsce czwarte (Hanna Wiącek SP Świdnica - 25/30 pkt, dogrywka 9/15). Gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych Wolontariuszek.

      W tym roku konkurs odbył się zdalnie. Uczestnicy wzięli udział w teście i musieli odpowiedzieć na 30 naprawdę niełatwych pytań. Miasto Zielona Góra ufundowało najlepszym vouchery do sklepu Decathlon.

    • Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
     • Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

     • Zarządzenie nr 17/2020 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

       w Świdnicy z dnia 26 listopada 2020r.

       

      Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i Zarządzenia nr 0050.106.2020 Wójta Gminy Świdnica z dnia 13 listopada 2020r. zarządzam, co następuje:

      § 1

      Dla klas 1 – 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy zdalne nauczanie zostaje przedłużone do 22 grudnia br.

      § 2

      Od 30 listopada br. dla klas 8 organizuje się w szkole konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych. Szczegółowy wykaz konsultacji będzie udostępniony na stronie szkoły wraz z kursami autobusów dla uczniów dojeżdżających.

      § 3

      Ferie zimowe będą trwać od 4 do 17 stycznia 2021 r.

      § 4

      Za zgodą Prezydium Rady Rodziców zmianie ulegają terminy dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych z 4 - 5.01.2021r. na 28.05.2021r. i 04.06.2021r.

      § 5

      Przedszkole Publiczne w Świdnicy oraz Oddział Przedszkolny w Koźli pracują stacjonarnie bez zmian. Dzień 24 grudnia 2020 r. jest dniem wolnym od pracy i w tym dniu placówki przedszkolne są nieczynne.

      § 6

      Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

       

      Liliana Reimann – dyrektor Szkoły

       

       

    • GRATULUJEMY!
     • GRATULUJEMY!

     • GRATULUJEMY! Miło nam poinformować, że konkurs plastyczny z Europą w tle został rozstrzygnięty. W dniu dzisiejszym – 25 listopada, organizator, czyli  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w  Gorzowie Wielkopolskim ogłosił wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Co Polska wniosła do UE? Kultura. Wartości. Produkty".

      Spośród 95 przesłanych prac szczególne uznanie jury zyskała praca naszej uczennicy – Dominika Bachman z klasy 8B zajęła II miejsce. Dominika otrzymała również nagrodę, którą jest czytnik e-book. Z pewnością wykorzysta to urządzenie zarówno w domu, jak i w szkole. Gratulujemy!

    • „Co Polska wniosła do UE? Kultura. Wartości. Produkty”.
     • „Co Polska wniosła do UE? Kultura. Wartości. Produkty”.

     • Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w  Gorzowie Wielkopolskim organizuje konkurs  plastyczny pod hasłem „Co Polska wniosła do UE? Kultura. Wartości. Produkty”.  Naszą szkołę w tym konkursie będą reprezentować następujący uczniowie: Zuzanna Kościńska (klasa 7c), Oliwia Rożniatowska, Nadia Wiszniewska i Wiktor Wlazły (klasa 7a), Barbara Marczenia i Gabriel Tomiak (klasa 8a) oraz Dominika Bachman (klasa 8b). W swoich pracach uczniowie skupili się przede wszystkim na tradycji i kulturze. Inspiracją do wykonania prac z grafiki komputerowej był projekt zrealizowany przez Gminny Ośrodek Kultury – „Świdnickie Pierzaki”, który odnosił się do tradycji darcia pierza i związanym z nią obrzędem. Drugim źródłem inspiracji były prace wykonywane w ramach szkolnego projektu „Krajobraz zza okna”. W ten sposób uczniowie ukazali w wyjątkowych ujęciach piękno swojej okolicy oraz wydarzenie kulturalne, które można by zaprezentować w krajach UE.
      Prace są po prostu wspaniałe! Zostały wykonane z wykorzystaniem różnych programów graficznych oraz różnych narzędzi, którymi uczniowie dysponują podczas nauki on-line. Chwalmy się pięknem, które nas otacza. Gratulujemy!

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Szanowni Państwo!

                  W imieniu wychowawców Państwa dzieci mam przyjemność zaprosić na zebranie, które odbędzie się on-line 26 listopada 2020r. w godz. 17.00 – 19.00.

                  Każdy wychowawca umieści na strumieniu Classroom „zajęć z wychowawcą” (dotyczy klas 4 - 8) lub „edukacji wczesnoszkolnej” (dotyczy klas 1 – 3) link do połączenia, który będzie aktywny od godz. 17.00. Bardzo proszę o włączenie kamer.

      Pozdrawiam

      Liliana Reimann – dyrektor szkoły

     • "Przedszkole do hymnu"

     • Nasze dzieci uczestniczyły w akcji "Szkoła do hymnu". Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11  zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób włączyły się we wspólne świętowanie tej ważnej dla Polaków rocznicy.

    • "Szkoła do hymnu"
     • "Szkoła do hymnu"

     • Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Szkoła do hymnu". Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie z.aśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej ważnej dla Polaków rocznicy. Klasy 1-3 połączyły się za pomocą komunikatorów i zaśpiewały hymn on-line.

    • „Mała książka – wielki człowiek”
     • „Mała książka – wielki człowiek”

     • 4 listopada 2020 r. obie klasy pierwsze wzięły udział  w  ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”  przygotowanej przez Instytut Książki. Jej celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się w rozgrywce 1a kontra 1b. Ich zadaniem było rozwiązywanie zagadek interaktywnych: „Zgadnij, który to z bohaterów bajek dla dzieci?” oraz „Z którego filmu animowanego pochodzi słuchana piosenka?”. Uczniowie rozwiązali wszystkie zagadki dość dobrze, a wspólna zabawa sprawiała im radość. Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki oraz wyjątkowe wyprawki czytelnicze, książki pt. ,,Pierwsze abecadło",  broszury informacyjne dla rodziców i opiekunów ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz kreatywny alfabet.

      Renata Szymula

      Danuta Warecka

     • 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

     • 11 listopada 2020

      102 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno

      z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

    • Jesienne inspiracje - pejzaż polski
     • Jesienne inspiracje - pejzaż polski

     • Podczas jednej z lekcji zdalnych z informatyki-grafiki komputerowej została zaprezentowana praca Nadii z klasy 7A pod tytułem „Jesienne inspiracje – pejzaż polski”. Jednym z celów projektu było zaprezentowanie pejzażu swojej miejscowości oraz związanych z nią wydarzeń kulturalnych – w taki sposób, aby można było je zaprezentować w krajach Unii Europejskiej jako element polskiej kultury. Nadia wykonała zdjęcie ogrodu otaczającego jej dom rodzinny, w które wkomponowała wybrane kadry fotografii pochodzących z projektu „Świdnickie Pierzaki”. W kadrze widać kilka tańczących osób – w tym gronie znajdują się uczniowie naszej szkoły. Uczennica swą piękną pracę stworzyła w programie PicsArt. Laptop ewentualnie telefon komórkowy plus oprogramowanie graficzne (GIMP, Paint lub wspomniany wcześniej PicsArt) dają naszej młodzieży niezwykłe możliwości. Gratulujemy inwencji twórczej!

    • Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
     • Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

     • Zarządzenie nr 14/2020 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

      w Świdnicy z dnia 5 listopada 2020r.

       

                  W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu od 9.11.2020r. zdalnego nauczania również w kl. 1 – 3 szkoły podstawowej zarządzam, co następuje:

      § 1

      1. Od poniedziałku, tj. od 9 listopada br. do 29 listopada zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy oraz Szkoły Filialnej w Koźli. Tym samym do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 4 – 8.
      2. W wyjątkowych przypadkach dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. trudną sytuację domową nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, będzie zorganizowane nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole (po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrektorem szkoły).
      3. Zajęcia on-line będą przeprowadzane zgodnie z planem zajęć oraz planem zastępstw za pomocą platformy G-Suite lub dziennika elektronicznego (w przypadku trudności technicznych).
      4. Lekcja on-line na Google Classroom z wykorzystaniem aplikacji Google Meet może trwać krócej do 30 minut z uwagi na higienę pracy umysłowej ucznia.
      5. Obowiązkiem ucznia jest uczestniczenie w zajęciach, na których będzie odnotowywana frekwencja.
      6. Uczeń nie ma prawa udostępniać linków/ kodów do spotkań osobom trzecim oraz nagrywać lekcji.
      7. W bibliotece szkolnej będzie możliwość wypożyczenia uczniom lektur:
      • w  środy w godz. 8.00 – 10.00 (biblioteka na dole dla klas 1 - 3);
      • w czwartki w godz. 13.00 – 15.00 (biblioteka na 1.piętrze dla klas 4 – 8).

       

      § 2

      1. Przedszkole Publiczne w Świdnicy będzie funkcjonowało bez zmian, tj. w godz. 7.00 – 16.00.
      2. Dowozy dzieci do przedszkola oraz spożywanie obiadu pozostaje bez zmian.
      3. Zajęcia w Oddziale Przedszkolnym w Koźli odbywać się będą do odwołania w systemie zdalnym z uwagi na przesłanki zagrażające bezpieczeństwu dzieci.

       

      § 3

      Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

       

                                                    Liliana Reimann –

            dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

      w Świdnicy

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • W pierwszym tygodniu października odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej szkolnej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

      Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła wrześniowa kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali plakaty, na których umieścili swoje pomysły oraz propozycje na przyszłe działania.  W związku z pandemią koronawirusa zorganizowaliśmy wybory w trochę innej formie niż zwykle – najpierw głosowaliśmy na kandydatów w klasach, a następnie podliczyliśmy głosy z poszczególnych klas. Zwycięzcą została Alicja Kołodziej z klasy 8a, natomiast jej zastępcami Hanna Wiącek i Laura Szarzała z klasy 8b.

      Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkolnej społeczności.

      Opiekunki SU

    • OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD
     • OPŁATA ZA OBIADY ZA MIESIĄC LISTOPAD

     • SZKOŁA :

      • klasa  1-3     54 zł        ( 18 dni)
      • klasa 4-8   kwota do zapłaty zostanie podana z chwilą rozpoczęcia  nauki w trybie  stacjonarnym                 

      PRZEDSZKOLE   30 zł    (   20 dni )