• Konsultacje
     • Konsultacje

     • Szanowni Państwo,
      Od 1.06. dla uczniów kl.4-8, którzy z jakichś powodów nie przesyłali zadań, nie brali czynnego udziału w nauczaniu zdalnym i muszą poprawić oceny, będą dostępne konsultacje z wybranych przedmiotów.

      Nie są one lekcjami tylko możliwością indywidualnego spotkania z nauczycielem w celu poprawy oceny.

      Konsultacje będą się odbywały od 8:30 do 12:30 (każdy przedmiot 1 godzinę).

      Uczniowie powinni mieć przy sobie podpisaną deklarację uczestnictwa w konsultacjach.

      ​​​​​​​

      Deklaracja: konsultacje.pdf


      Harmonogram konsultacji

      Poniedziałek:
      1. j.polski
      2. j.angielski
      3. geografia
      4. historia
      5. wos

      Wtorek:
      1. j.niemiecki
      2. matematyka
      3. fizyka
      4. w-f
      5. religia/muzyka

      Środa:
      1. informatyka
      2. plastyka
      3. technika
      4. biologia
      5. chemia

     • Aktualizacja godzin zajęć sportowych od 25 maja

     • Piłka ręczna – SKS – Ewelina Bitner

      • Poniedziałek – 16.00 – 17.00    hala sportowa Świdniczanka (zorganizowana grupa 12 –osobowa)
      • Środa – 16.00 – 17.00                 hala sportowa Świdniczanka (zorganizowana grupa 12 –osobowa)

       

      Gry zespołowe, lekkoatletyka -  SKS – Małgorzata Furmanek

      • Wtorek – 13.00-14.00                hala sportowa Świdniczanka (zorganizowana grupa 12 –osobowa)
      • Czwartek 16.00-17.00                hala sportowa Świdniczanka (zorganizowana grupa 12 –osobowa)

       

       

      Zajęcia sportowe dla chętnych uczniów naszej szkoły – prowadzące Małgorzata Furmanek i Ewelina Bitner

      • Piątek – 12.30-13.30                  hala sportowa Świdniczanka (grupa 24 – osobowa)
     • DAR NA STULECIE

     • Nasi uczniowie pamiętali o św. Janie Pawle II. 18 maja, w 100 rocznicę urodzin, uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły wykonali kartki urodzinowe dla św. Jana Pawła II. Z kolei uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych ułożyli wiersze, które chcieliby zadedykować Patronowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy.

     • TYDZIEŃ BIBLIOTEK

     • Pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”  8-15 maja 2020

      Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza.

      W naszej szkole zostały zorganizowane zdalnie dwa konkursy.  Oto wyniki:

       Konkurs plastyczny (dla uczniów klas 1-3) na temat ,,Biblioteka moich marzeń”

      1 miejsce -  Lena Stopyra, kl. 2 a

      2 miejsce -  Julia Szymczak, kl. 3

                          Oliwia Kruszona, kl. 2 a

      3 miejsce -  Szymon Jaros, kl. 1 a

                          Jadwiga Michalec, kl. 1 b

       Konkurs literacki  (dla uczniów klas 4-7) – wypracowanie na temat

       ,,Który z bohaterów książek mógłby zostać twoim przyjacielem. Uzasadnij swój wybór”.

      1 miejsce -  Helena Pogoda, kl. 5 a 

      2 miejsce -  Kacper Okunowski, kl. 6 a

      3 miejsce -  Weronika Stoll, kl. 7 a

      Wyróżnienie- Michał Grzybowski, kl. 4 a

       

      Polecam do przeczytania niezwykłą pracę Helenki. Cieszę się, że otrzymałam zgodę na jej publikację. 

      Przeczytaj tutaj pogoda_helena.pdf

       Do zobaczenia w bibliotece; oby jak najszybciej. Zwycięzcom gratulujemy!

       Renata Szymula, Danuta Warecka

    • Uwaga Rodzice!
     • Uwaga Rodzice!

     • Od 25.05.2020 r. w godzinach 8.00 - 16.00 będzie czynna świetlica do 12 osób oraz odbywać się będą konsultacje dla uczniów klas ósmych z przedmiotów egzaminacyjnych. Zainteresowanych Państwa prosimy o wypełnienie deklaracji pobytu dziecka w świetlicy czy chęci uczestnictwa w konsultacjach. Deklaracje są dostępne poniżej, jak również materiały dotyczące organizacji pracy szkoły w tym okresie.

      Deklarację należy przesłać na adres emailowy szkoły jako scan albo zdjęcie do 21.05.2020 do godz. 15:00, aby można było przygotować szkołę.

      Zdalne nauczanie zostaje utrzymane w dotychczasowej formie. Uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych zobowiązani są do przyswojenia podstawy programowej realizowanej zgodnie z dotychczasowym planem – oznacza to, że w szkole nie będą prowadzone typowe zajęcia dydaktyczne. Zajęcia świetlicowe organizowane są tylko dla uczniów, których Rodzice podejmują pracę.

      Konsultacje dla uczniów klasy ósmej ograniczą się w pierwszym tygodniu do zajęć z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego – czyli przedmiotów egzaminacyjnych (szczegółowy terminarz ustalą nauczyciele prowadzący wymienione zajęcia); w kolejnym tygodniu będą możliwe konsultacje z pozostałych przedmiotów.

      Plan konsultacji dla uczniów pozostałych klas (z uwagi na konieczność rozeznania potrzeb w tym zakresie) zostanie podany przed 1 czerwca 2020 r.

      Deklaracja świetlica: deklaracja_swietlica.pdf

      Deklaracja konsultacje: deklaracja_konsultacje.pdf

      Zasady ogólne: zasady_ogolne.pdf​​​​​​​


    • 100 rocznica urodzin Jana Pawła II
     • 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

     • Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola… Kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela (przyszłego) Świętego… Tak po prostu. Zwłaszcza, że ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako dziecko był zawsze wśród kolegów. Na studiach podobnie. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Właśnie pisze nową księgę. Pierwsza się zamknęła nad jego trumną, druga otworzyła. On zawsze nad nami czuwa, głęboko w to wierzymy.

      Dzisiaj przypada 100 rocznica urodzin naszego Patrona – Jana Pawła II. Z powodu pandemii uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy nie mogli Mu zaśpiewać Jego ukochanej „Barki”… Zamiast tego wywiesiliśmy flagi, zapaliliśmy znicze, a obelisk przyozdobiliśmy kwiatami.

     • Szachy terenowe

     • Szachy to najstarsza na świecie gra strategiczna. Są też  uważane za ulubioną  grę  królów – grywali  w  nią  na przykład król  Anglii Henryk VIII, caryca Katarzyna i nasza królowa Bona. Kolebką szachów były Indie. Z Indii dotarły do Persji, gdzie gra bardzo szybko się przyjęła. Gdy Arabowie podbili Persję, gra ta rozpowszechniła się na inne kraje. Polacy poznali ją już w XII wieku, gdy panował Bolesław Krzywousty. O tym, że jest to królewska gra, może świadczyć sama jej nazwa – w języku  perskim „shah” znaczy „władca”. Samorząd Uczniowski działający w naszej szkole uznał, że najwyższy czas, aby szachy trafiły do naszej placówki w bardziej widowiskowej postaci niż gry stolikowe. Dzięki wsparciu, również finansowemu, Rady Rodziców i dyrekcji na terenie naszej szkoły powstanie wielka szachownica, na której będzie można grać w szachy terenowe. Szachownicę przygotowali nasi nieocenieni panowie woźni. Nie bez znaczenia jest tu także fakt, iż od września bieżącego roku rusza kółko szachowe. Z niecierpliwością czekamy, aż obostrzenia związane z pandemią znikną i będziemy mogli usłyszeć „szach-mat”.

    • Funkcjonowanie przedszkola
     • Funkcjonowanie przedszkola

     • Od 13 maja, po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, zaczęło funkcjonować świdnickie przedszkole. Opieka nad dziećmi będzie sprawowana w godzinach 8:00 – 14:00. Niestety, w związku ze znaną nam wszystkim sytuacją – przedszkole nie będzie funkcjonowało na dotychczasowych zasadach. Szczegółowe procedury można poznać po ściągnięciu pliku znajdującego się na stronie naszej szkoły. W innym pliku można znaleźć deklarację, jeśli chcemy, aby nasze dziecko zostało do przedszkola przyjęte na nowo. Prosimy o pełne zrozumienie i przyjęcie do wiadomości, że wszyscy musimy postępować zgodnie z procedurami. Ich zignorowanie jest zagrożone poważnymi karami finansowymi.

      Celem procedur jest zminimalizowanie zagrożeń zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 a nie utrudnianie komukolwiek życia. Chcemy umożliwić rodzicom, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem w domu, podjęcie pracy zawodowej. Szkoła zapewnia opiekę pielęgniarską, która w momencie przekazania dziecka pod opiekę nauczycieli mierzy temperaturę ciała. Zapewnia również środki ochrony osobistej dla pracowników (rękawiczki, przyłbice, maseczki, fartuchy itd.) oraz środki higieniczne do dezynfekcji rąk i powierzchni. Przy  wejściu  głównym  umieszczono  dozownik  z  płynem  do  dezynfekcji  rąk, a w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych mydła antybakteryjne oraz instrukcje z zasadami prawidłowego mycia rąk dla dorosłych i dzieci. Z kolei rodzice przyprowadzają do przedszkola tylko zdrowe dziecko – bez objawów chorobowych. Muszą też wyjaśnić dziecku, że nie może zabrać do instytucji zabawek oraz niepotrzebnych przedmiotów i musi zachować odpowiedni dystans w stosunku do innych dzieci i nauczycieli.

      Pozostaje mieć nadzieję, że pandemia w najbliższych tygodniach wygaśnie i wrócimy do normalnego funkcjonowania.

       

    • „Drzewko szczęścia”
     • „Drzewko szczęścia”

     • „Drzewko szczęścia” to akcja, która została wymyślona i zainicjowana przez dzieci klas pierwszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. Uczniowie, tworząc piękne prace dla chorych pacjentów, postanowili dawać im w ten sposób siłę, nadzieję, radość i szczęście. Zaangażowały do pomocy również swoje rodziny, nauczycieli oraz kolegów i koleżanki. Rodzice zebrali pierwsze pieniądze na zakup maseczek ochronnych dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze i od tego czasu nie mogą przestać. Łącznie udało się zebrać 1000 zł – dzięki dobrej cenie oraz wsparciu firmy Kampol zostało zakupionych 300 maseczek ochronnych. Dla dzieci akcja stała się lekcją empatii. Mali uczniowie wierzą, że rysunki pomogą pacjentom wyzdrowieć. Nie zabrakło też integracji międzypokoleniowej i solidarności, bo każdy chciał jakoś wesprzeć zielonogórską lecznicę. Uczniowie chcą działać dalej. Proponujemy, aby wszyscy ludzie dobrego serca przyłączyli się do tej szlachetnej akcji – DOBRO WRACA. Grupę można znaleźć na Facebooku - https://www.facebook.com/groups/220223022617325/

    • Nauczanie zdalne – „Kreatywna technika”
     • Nauczanie zdalne – „Kreatywna technika”

     • Zadanie-wyzwanie. Lekcje zdalne w czasie pandemii mają różny wpływ na podejmowanie działań co do realizacji zadań szkolnych. Podczas lekcji techniki w klasach szóstych przyszło nam się zmierzyć z zadaniem „Sekrety elektroniki”, którego celem było dalsze poznanie tejże poprzez wykonanie pracy związanej z rozpoznawaniem elementów elektronicznych. Polegało ono na zaprojektowaniu i skonstruowaniu modelu gry, dzięki której uczniowie mogliby poćwiczyć rozpoznawanie symboli elementów elektronicznych.

      Najtrudniejsze okazało się, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, zdobycie niektórych elementów elektronicznych, na przykład takich jak gniazda do wtyków bananowych czy też same wtyki. Z tego powodu wydawałoby się, że opisane wyżej zadanie-wyzwanie powróci na karty książki. Jednak okazało się, że znalazł się jeden śmiałek, którego zaciekawił projekt i wyzwanie zostało podjęte!

      Uczniem, który zmierzył się z zadaniem-wyzwaniem, jest Hubert Jaskulski z klasy 6b. Chłopiec zainteresował się kreatywnym poszukiwaniem. Metodą prób i błędów, wykorzystując różne elementy elektroniki i elektryki, sprawił, iż po właściwym połączeniu symbolu z jego nazwą - zaświeciła się żarówka lub dioda w grze. Sami zobaczcie, bo naprawdę warto!

       Gratuluję Hubertowi kreatywności w realizacji zadania-wyzwania, rodzicom dziękuję za wsparcie syna w poszukiwaniu rozwiązania. To wspaniałe, że dzięki młodzieńczej kreatywności wspieranej przez rodziców powstają wyjątkowe rzeczy, które zaprocentują w przyszłości.

       

    • OD 18 MAJA POWRÓT DO ZAJĘĆ SPORTOWYCH W RAMACH PROGRAMU SZKOLNY KLUB SPORTOWY
     • OD 18 MAJA POWRÓT DO ZAJĘĆ SPORTOWYCH W RAMACH PROGRAMU SZKOLNY KLUB SPORTOWY

     • Piłka ręczna – SKS – Ewelina Bitner

      • Poniedziałek – 16.00 – 17.00    hala sportowa Świdniczanka (zorganizowana grupa 12 –osobowa)
      • Środa – 16.00 – 17.00                 hala sportowa Świdniczanka (zorganizowana grupa 12 –osobowa)

       

      Gry zespołowe, lekkoatletyka -  SKS – Małgorzata Furmanek

      • Wtorek – 12.00-13.00                hala sportowa Świdniczanka (zorganizowana grupa 12 –osobowa)
      • Czwartek 16.00-17.00                hala sportowa Świdniczanka (zorganizowana grupa 12 –osobowa)

       

       

      Zajęcia sportowe dla chętnych uczniów naszej szkoły – prowadzące Małgorzata Furmanek i Ewelina Bitner

      • Piątek – 11.00-12.00                  hala sportowa Świdniczanka (grupa 24 – osobowa)

       

      Zajęcia sportowe  składają się z wielu dyscyplin, a niektóre z nich z wielu ciekawych konkurencji.

      Zalecenia sanitarne przeciwdziałające transmisji zakażeń -COVID-19

      1. Wstępna selekcja dzieci pod kątem zdrowia wykluczająca z zajęć osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, wyższej temperatury.

      2. Ograniczenie liczby osób przebywających na obiekcie w zależności od powierzchni hali. Hala, na której będą odbywały się zajęcia ( powyżej 1000 m2),  może jednocześnie pomieścić 32 osoby + 3 opiekunów.

      3. Dezynfekcja miejsc stanowiących potencjalne miejsce gromadzenia cząstek wirusa, takich jak klamki, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła kurki baterii, poręcze przed i po zajęciach.

      4. Ścisłe stosowanie indywidualnych zasad higieny, w tym mycie i dezynfekcja rąk.

      5. Zachowanie dystansu interpersonalnego podczas zajęć.

      6. Brak możliwości korzystania z szatni, trzeba mieć obuwie zmienne.

      7. Korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu.

      8. Dzieci do lat 13 muszą przyjechać na zajęcia z rodzicem lub innym opiekunem prawnym.

      Serdecznie zapraszamy