• Opłaty za obiady
     • Opłaty za obiady

     • Maj 2019

      szkoła - 60 zł

      przedszkole - 30 zł

      20 dni

       

      Kwiecień 2019 (aktualizacja)

      szkoła - 21 zł

      przedszkole  - 10,5 zł

      7 dni

       

      Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe:

      Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy: PKO BANK POLSKI NR 63 1020 5402 0000 0602 0382 1402 z podaniem w tytule płatności następujących danych: imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania z obiadów i rodzaj opłaty (opłata za obiad)

    • Polsko-Niemiecki Turniej Szpadowy
     • Polsko-Niemiecki Turniej Szpadowy

     • 28.04.2019 r.

      Szkolny Klub Szermierczy "FLESZ" Świdnica

      Polsko- Niemiecki Turniej Szpadowy „XXI GALA SZERMIERCZA „

      W dniu 27.04.2019 w hali sportowej „GOSIR” w Świdnicy odbył się kolejny turniej szermierczy z udziałem zawodniczek i zawodników z Niemiec oraz klubów krajowych. Na starcie w trzech kategoriach wiekowych stanęło 134 sportowców. Zawody otworzył Wójt Gminy Świdnica Pan Krzysztof Stefański oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świdnicy Pani Liliana Reimann.

      Sześć pozycji na podium zajęli nasi reprezentanci: Karolina Nieczkowska, Nikola Niesyn, Krystian Mikoda, Wojciech Marczak, Bartosz Kuźnik oraz Dawid Możdżeń.

      Nasi najmłodsi adepci szermierki w rocznikach 2010 oraz 2011 zostali oddzielnie udekorowani. Najmłodszymi uczestnikami turnieju została Hania Babińska oraz Grzegorz Warecki, którzy dzielnie walczyli ze starszymi od siebie przeciwnikami.

      Poniżej wyniki najlepszych zawodniczek i zawodników turnieju.

      Młodzik - dziewcząt

      1 SZYMAŃSKA Aleksandra 2 RÖLLER Jade 3T KOŁPA Joanna 3T IZDEBSKA Wiktoria 5 GIORDANO Ginevra

      6 NIEWADZI Zofia 7 KACAŁA Hania 8 CIBOROWSKA Gabriela

      Młodzik - chłopców

      1 WALKOWIAK Szymon 2 KLUGHARDT Hubert 3T BESKOROWINYJ Anton 3T MARCZAK Wojciech

      5 SPANDEL Paweł 6 KROMM Lukas 7 SIERGIEJ Adam 8 SZYNAL Kacper

      Dzieci - dziewcząt

      1 NIECZKOWSKA Karolina 2 NIESYN Nikola3T ŚMIGIELSKA Lena 3T PATOLETA Kaja 5 ABUBACKAR Jamila

      6 SIERGIEJ Zofia 7 ŁAKOMY Zofia 8 HAŁAS Hanna

      Dzieci – chłopców

      1 SZYLKO Dawid 2 SPANDEL Piotr 3T KUŹNIK Bartosz 3T ŁOBODZIEC Szymon 5 FECHNER Oskar

      6 CHIRKOWSKI Ignacy 7 WARECKI Adam 8 KOZAK Szymon

      Zuchy - dziewcząt

      1 WINIARSKA Julia 2 DROŻDŻ Łucja 3T ŚMIGIELSKA Maja 3T HAMERSKA Iga 5 STEIGER Mona

      6 CIBOROWSKA Hanna 7 GAWROŃSKA Martyna 8 FECHNER Sofie

      Zuchy – chłopców

      1 MASŁOWSKI Dominik 2 MIKODA Krystian 3T NAWROCKI NOWAK Aleks 3T MOŻDŹEŃ Dawid

      5 WIĄCEK Franciszek 6 ILSKI Kacper 7 KUKUŁKA  8SCHATTENFROCH Theodor

      Wszystkie wyniki są dostępne na stronie Polskiego Związku Szermierczegowww.pzszerm.plhttp://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3320/#top_static_site

    • Informacje Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy
     • Informacje Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców, dni 25 i 26 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

      Świetlica zapewnia opiekę nad dziećmi jak do tej pory.

      Jednocześnie informuje, że od 29 kwietnia zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą się odbywały wg planu lekcji. Autobusy będą kursować zgodnie ze swoim harmonogramem.

      Zgodnie z organizacją roku szkolnego 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

    • Uwaga Rodzice
     • Uwaga Rodzice

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że do 24.04. br. nie doszło do porozumienia pomiędzy stroną rządową a przedstawicielami związków zawodowych . W związku z powyższym w dniu jutrzejszym - 25.04. - nie odbędą się zajęcia dydaktyczne. Otwarta jest natomiast świetlica szkolna, z której mogą korzystać uczniowie w sytuacji, gdy ich rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu z powodu obowiązków służbowych. Poranny kurs autobusów szkolnych pozostaje bez zmian. Strajk trwa do odwołania, o czym powiadomię Państwa za pomocą dziennika elektronicznego  i na stronie internetowej szkoły.

    • Uwaga Rodzice
     • Uwaga Rodzice

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że do 23.04. br. nie doszło do porozumienia pomiędzy stroną rządową a przedstawicielami związków zawodowych . W związku z powyższym w dniu jutrzejszym - 24.04. - nie odbędą się zajęcia dydaktyczne. Otwarta jest natomiast świetlica szkolna, z której mogą korzystać uczniowie w sytuacji, gdy ich rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu z powodu obowiązków służbowych. Poranny kurs autobusów szkolnych pozostaje bez zmian. Strajk trwa do odwołania, o czym powiadomię Państwa za pomocą dziennika elektronicznego  i na stronie internetowej szkoły.

    • Drodzy Rodzice!
     • Drodzy Rodzice!

     • Dzisiaj - w drugie święto Wielkiej Nocy – postanowiłam prosić Państwa o jeszcze chwilę cierpliwości i zrozumienia wobec ogólnopolskiego strajku nauczycieli, do którego przystąpili również świdniccy pedagodzy. Jestem z nimi całym sercem, bo wiem, że ten strajk jest sporem o oświatę na najwyższym poziomie, o oświatę bez chaotycznych zmian i ich przykrych konsekwencji.

      We wtorek nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy nie przerywają jeszcze strajku, choć bardzo brakuje im uczniów i codziennej pracy.

      Prosząc o wyrozumiałość, zapraszam wszystkie dzieci, których rodzice nie mogą już  zapewnić im opieki w domu, we wtorek od godz. 6.45 do świetlicy szkolnej. Będą tam bezpieczne i pod pedagogiczną opieką.

      Mam nadzieję, że wtorkowe rozmowy rozwiążą tę nieprzyjemną dla wszystkich sytuację.

       

      Liliana Reimann – dyrektor Zespołu

      Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

    • Życzenia
     • Życzenia

     • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,  

      pełnych wiary, nadziei i miłości. 

      Radosnego, wiosennego nastroju,  

      serdecznych spotkań w gronie rodziny  

      i wśród przyjaciół  

      oraz wesołego Alleluja. 

    • Drodzy Uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy
     • Drodzy Uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy

     • Informuję, że zgodnie z harmonogramem w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Zostały powołane, zgodnie z procedurami, wszystkie zespoły nadzorujące jego przebieg.

      Wszystkich ósmoklasistów zapraszam na godz. 8:00. Autobusy szkolne będą jeździły tak jak zawsze, zgodnie ze swoim rozkładem.

      Wy – uczniowie – jesteście przyszłością naszego narodu. To w trosce o Was, o warunki do tego, żeby Wasza edukacja była na najwyższym poziomie, strajkują nauczyciele.

      Pamiętajcie, że dla nas – nauczycieli –jesteście najważniejsi.  Trzymamy za Was kciuki.

      Liliana Reimann – dyrektor

      Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

    • Festiwal sztuki dziecięcej
     • Festiwal sztuki dziecięcej

     • W dniach 12 – 14 kwietnia 2019 roku dzieci  ze szkół podstawowych w Świdnicy, Nowogrodzie Bobrzańskim i Luebbenau miały okazję uczestniczyć w polsko-niemieckim festiwalu sztuki dziecięcej, który w tym roku odbywał się w przygranicznym Luebbenau.

      Uczniowie intensywnie pracowali na warsztatach teatralnych i plastycznych a efektem ich starań było przedstawienie, które można było zobaczyć na scenie, w ostatnim dniu pobytu. Uczniowie w twórczej atmosferze wykazali się kreatywnością i porozumiewali się doskonale, mimo bariery językowej. Pobyt na polsko-niemieckim festiwalu sztuki dziecięcej kolejny raz pokazał, że sztuka łączy ludzi.

      E. Wybudowska, R. Uss-Wocial

    • Szanowni Rodzice
     • Szanowni Rodzice

     • Niestety w dalszym ciągu trwa strajk. Wszyscy na tym tracimy: nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz samorządy. Mam nadzieję, że ta przerwa nie potrwa już długo, bo pedagodzy tęsknią za swoimi uczniami i chcieliby przystąpić do codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Ta praca daje nam mnóstwo zadowolenia, jest ona naszą pasją i powołaniem. Chciałabym serdecznie podziękować Państwu za okazane zrozumienie, wsparcie oraz ciepłe słowa.

      Liliana Reimann – dyrektor

      Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

    • Drodzy Uczniowie klas 3 gimnazjum
     • Drodzy Uczniowie klas 3 gimnazjum

     • Informuję, że zgodnie z harmonogramem w dniach 10-12 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny.

      Wszystkich gimnazjalistów zapraszam na godz. 8:00. Autobusy szkolne będą jeździły tak jak zawsze, zgodnie ze swoim rozkładem.

      Pomimo strajku nauczycieli, którym na sercu leży dobro polskiej oświaty i troska o Waszą przyszłość, powołałam nowe zespoły nadzorujące przebieg egzaminu gimnazjalnego.

      Pamiętajcie, że dla nas – nauczycieli –jesteście najważniejsi.  Trzymamy za Was kciuki.

      Liliana Reimann – dyrektor

      Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

    • STRAJK
     • STRAJK

     • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy informuje, że 8.04. br. nauczyciele przystąpili do strajku. W związku z powyższym nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Otwarta jest natomiast świetlica szkolna, z której mogą korzystać uczniowie w sytuacji, gdy ich rodzice nie mogą zapewnić opieki w domu z powodu obowiązków służbowych. Poranny kurs autobusów szkolnych pozostaje bez zmian. Strajk trwa do odwołania, o czym powiadomię Państwa za pomocą dziennika elektronicznego  i na stronie internetowej szkoły.

      Rodziców uczniów kl.8 i 3 gimnazjum informuję, że podjęłam kroki, aby zaplanowane egzaminy odbyły się terminowo i bez zakłóceń.

       

      Liliana Reimann

    • Szanowni Państwo
     • Szanowni Państwo

     • Rozmowy miedzy stroną rządową  a przedstawicielami związków zawodowych trwają. Wszyscy tkwimy w niepewności, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że w dniu 08 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) pracownicy szkoły przystąpią do strajku. Na podstawie dzisiejszej wiedzy przyjmuję, że od dnia  8 kwietnia nie odbędą się zajęcia dydaktyczne. Realizacja zadań opiekuńczych i sprawowanie opieki w bezpiecznych  i higienicznych warunkach w szkole  będzie bardzo poważnie ograniczona.

      Dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą  o zapewnienie w tych trudnych dniach opieki nad dziećmi. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

      Jednocześnie proszę obserwować stronę internetową naszej szkoły oraz wiadomości w dzienniku elektronicznym, gdzie w przypadku odwołania akcji strajkowej niezwłocznie poinformuję o zmianach.

      Do Państwa dyspozycji jest też sekretariat pod nr. tel. 68/3273213.

      Jeśli z uwagi na swoją pracę zawodową nie będziecie Państwo mogli zapewnić opieki swoim dzieciom, zorganizuję im osobiście zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej. 

      Poranny kurs autobusów szkolnych pozostaje bez zmian.

      Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy

      Liliana Reimann

     • Obiady w kwietniu

     • Opłaty za miesiąc kwiecień 2019 r.

      przedszkole -  21 x 1,50 zł

      szkoła - 15 x 3 zł

      szkoła 15 dni, przedszkole 21 dni

      Wpłaty prosimy dokonać na konto bankowe

      Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy: PKO BANK POLSKI NR 63 1020 5402 0000 0602 0382 1402
      z podaniem w tytule płatności następujących danych: imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc korzystania
      z obiadów i rodzaj opłaty (
      opłata za obiad)

    • Witamy wiosnę
     • Witamy wiosnę

     • 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, uczniowie klasy drugiej i ich rodzice przywitali wiosnę, wykonując piękne kwiatowe kompozycje. Hiacynty, bratki, żonkile i stokrotki posadzone w ozdobnych donicach, pojemnikach, a nawet w kawałku drewna będą pięknie zdobiły nasze domy. To było bardzo przyjemne, kolorowe powitanie wiosny.

                                                                                                                                                Agnieszka Marczewska