• WIELKANOCNY KIERMASZ CIAST

• 4 kwietnia Wolontariusze klas: 8a i 8c zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na akcje charytatywne Szkolnego Wolontariatu i PCK w Zielonej Górze. Bardzo dziękujemy wolontariuszom i ich rodzicom za przygotowanie pysznych ciast świątecznych.

Życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Szkolny Wolontariat

• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

• Dnia 31 marca Pola Nowak oraz Natalia Nowacka reprezentowały naszą szkołę i gminę w powiatowym etapie Konkursu Piosenki w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku. Pola Nowak z klasy 2a, która dopiero rozpoczyna swą przygodę z nauką śpiewu, zachwyciła członków jury i zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy obu uczennicom, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na bardzo wysokim poziomie!

• „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• Amelia Luberadzka i Vanessa Matyjas reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbył się w Jednostce Ratowniczo-Pożarniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Turniej składał się z części pisemnej – testu i części ustnej, do której awansowało 5 najlepszych uczestników. Po dogrywce Amelia Luberadzka dostała się do części finałowej, w której ostatecznie zajęła 5 miejsce. Gratulujemy.

Małgorzata Furmanek

• Warsztaty OGNIK

• Warsztaty OGNIK w zielonogórskiej Straży Pożarnej to świetna przygoda, w której wzięli udział pierwszoklasiści. Poza świetną zabawą zdobyli niezbędną wiedzę – jak wezwać pomoc, jak ugasić pożar, jak uniknąć pożaru. Wcielili się także w postać strażaka pędzącego na akcję. Podczas wizyty było mnóstwo śmiechu i fajnej zabawy. Dziękujemy

• Kwietniowe zabawy językowe

• W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, biorąc udział w zabawie Ostereiersuche.

Wywodząca się z niemieckiej tradycji wielkanocnej zabawa w szukanie jajek wielkanocnych, w tym przypadku z zagadkami w języku obcym, sprawiła wiele radości naszym podopiecznym i pozwoliła na efektywne utrwalenie słownictwa związanego ze świętami.

• “Posadźmy razem las!”

• Szanowni Państwo,

Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok,

we współpracy z Polskim Towarzystwem Leśnym,

Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze

oraz Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze,

serdecznie zapraszają mieszkańców Zielonej Góry i okolic

do wzięcia udziału w spotkaniu plenerowym pn. “Posadźmy razem las!”,

które odbędzie się 22 kwietnia 2023 roku, w godz. 9:00 -13:00,

nieopodal siedziby Nadleśnictwa Zielona Góra (w bliskim sąsiedztwie skrzyżowania ul. Ceramicznej z ul. Łużycką w Zielonej Górze).