• Wyjazd do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

• Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach, które miały miejsce
            w Centrum Nauki Keplera. Warsztaty w Centrum Przyrodniczym przeniosły ich do świata roślin, zwierząt i owadów a w Planetarium Wenus, dzięki pokazowi filmu w technologii fulldome, przenieśli się w przestrzeń kosmiczną i na inne planety. Wszystkiemu towarzyszyły ogromne emocje, a nauka poprzez zabawę okazała się bardzo pasjonująca.

• Opłata za obiady - październik

PRZEDSZKOLE       -       36,75  ZŁ

SZKOŁA                   -       73,50 ZŁ

• SZCZOTKA,  PASTA, KUBEK CIEPŁEJ WODY…

• Wszystkie dzieci wiedzą, jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego  też  24 września klasa 2b pojechała do prywatnej kliniki stomatologicznej „Dental Harmony”. Mieliśmy przyjemność poznania całego personelu kliniki, między innymi mamy naszych uczniów,  pani Moniki Urbańczak.

Szybko się okazało, że uczniowie bardzo dobrze wiedzą, na czym polega praca stomatologa, ponieważ odwiedzają już gabinety dentystyczne. Pani Monika wraz z panią Agnieszką opowiedziały dzieciom, jak ważna jest profilaktyka jamy ustnej od najmłodszych lat. Dowiedzieliśmy się, jak należy się odżywiać, w jaki sposób  myć zęby i jak uniknąć przykrych niespodzianek
            w przyszłości. Dzięki pomocom wizualnym dzieci mogły się dowiedzieć, jak wykonuje się plombę.

Celem spotkania było również  zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli uzębienia. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z naszych dzieci nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a to, jak należy dbać o zęby, zapamięta na zawsze. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i zadawali mnóstwo pytań. Na koniec spotkania każde z dzieci  dostało pamiątkowy dyplom, balony wykonane z rękawiczek oraz  odznakę wzorowego pacjenta.

Serdecznie dziękujemy za  spotkanie.

Wychowawca oraz uczniowie klasy 2b