• Powrót klas 1-3 do nauczania stacjonarnego

• Od 4 maja br. uczniowie klas 1 – 3 wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym zgodnie  z obowiązującymi w szkole procedurami.

Przyjazd i odjazd dzieci do przedszkola i szkoły będzie odbywać się zgodnie z rozkładem jazdy Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej.

Praca świetlicy szkolnej dla uczniów kl. 1 – 3 pozostaje bez zmian, tj. w godz. 6.45 – 16.30.

Stołówka szkolna będzie wydawać obiady jak dotychczas.

• orzeł i komputer
          • "Orzeł informatyczny"

• 29 kwietnia 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł informatyczny”.

Uczniowie rozwiązywali pisemny test składający się z 21 zadań zamkniętych o różnym stopniu trudności. Do wyboru były 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była właściwa. Ale jak wybrać tę właściwą, gdy pytanie wymaga dużej wiedzy i myślenia informatycznego? Za każdą poprawną odpowiedź można było uzyskać 1 punkt.

Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: klasy 2, klasy 3-4, klasy 5-6 oraz klasy 7-8 (uczniowie klasy 1 mogli również wziąć udział – chętni pisali wówczas test dla uczniów klasy 2). W naszej szkole udział wzięli uczniowie klas 1b, 2a, 3b, 5, 6a, 6b oraz 8b.

Gratulujemy ogromnej wiedzy, szczególnego zainteresowania przedmiotem, zaangażowania w naukę, ambicji, odwagi i pasji wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym. A tymczasem czekamy na oficjalne wyniki.

• prawdziwy bohater nosi maskę
          • „Prawdziwy bohater nosi maskę”

• Renata Uss-Wocial

30 kwietnia, o północy, minął termin przesyłania prac na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, którego hasło brzmiało „Prawdziwy bohater nosi maskę”.

Organizator konkursu – Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, stawiał za cel zwrócenie uwagi w wypowiedzi artystycznej na tematykę bezpieczeństwa w dobie epidemii koronawirusa. Bezpieczeństwa rozumianego jako świadome i właściwe korzystanie ze środków ochrony indywidualnej, ograniczanie kontaktów społecznych oraz zachowanie dystansu społecznego, a także umiejętne radzenie sobie z psychospołecznymi konsekwencjami epidemii, takimi jak skutki odizolowania lub stygmatyzacja osób chorych.

Nasi uczniowie – Hanna Litecka i Julia Szymczak (klasa 4), Marta Białek i Nina Piszczek (klasa 7a), Dorian Gil i Mateusz Mierzwa (klasa 7b) oraz Zuzanna Kościńska (klasa 7c) i Dominika Bachman (klasa 8b), pokazali w swoich pracach plastycznych, że każdy z nas może być prawdziwym bohaterem, mierząc się z wyzwaniami obecnych czasów.