• Uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w bardzo interesujących, a zarazem innowacyjnych zajęciach komputerowych. Tematem przewodnim są niezmiennie nowe technologie oraz kodowanie.

Celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft czy Disney.

Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.

Uczniowie zapoznają się także ze Scottie Go!, czyli innowacyjną grą do nauki programowania, która jest połączeniem kartonowych klocków, za pomocą których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

Dodatkowych wrażeń dostarcza robot Photon, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów. Pomaga im rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

A na deser zazwyczaj zabawy połączone z nauką,  na 55 calowym monitorze dotykowym.